fbpx

Koronawirus Raport – więcej testów

Szwedzki rząd ogłosił na konferencji prasowej zwiększenie liczby testów koronawirusowych.

Premier Stefan Löfven powiedział, że Szwecja prowadzi testy na podobnym poziomie jak inne “porównywalne kraje”, a dotychczas ponad 36 000 osób zostało przetestowanych pod kątem wirusa w Szwecji. Na dzisiejszej konferencji prasowej Agencja Zdrowia Publicznego stwierdziła, że około 10 000-12 000 osób jest obecnie co tydzień poddawanych testom.

Rząd zwrócił się do agencji o szybkie opracowanie krajowej strategii zwiększenia liczby testów.

Głównym celem zwiększenia liczby testów jest sprawdzenie, czy ludzie wykonujący niezbędne prace, takie jak opieka zdrowotna i służby ratownicze, mają wirusa lub go mieli, a teraz mogą być odporni.

Aktualnie 180 osób zmarło, co oznacza wzrost o 34 osób od wczoraj.
Ogółem w Szwecji potwierdzono 4435 przypadków koronawirusa.

Premier Stefan Löfven ogłosił dalsze ograniczenia w Szwecji i ponownie przypomniał o indywidualnej odpowiedzialności osób w Szwecji, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Informacje te pojawiły się na konferencji prasowej z wicepremierem Isabellą Lövin oraz minister zdrowia i spraw społecznych Leną Hallengren.

„Wszyscy Szwedzi mą obowiązek chronić się w celu ochrony innych” – powiedział Löfven, wzywając wszystkich w kraju do anulowania zaplanowanych podróży wielkanocnych, zgodnie z zaleceniami Agencji Zdrowia Publicznego, aby uniknąć podróży o charakterze nieistotnym.

Wicepremier Lövin podziękowała wszystkim, którzy postanowili pozostać w domu, odwołali podróże, a także pomagają innym.

Nowe ograniczenia obejmują teraz zakaz wizyt w domach opieki dla osób starszych na szczeblu krajowym.

Liczba potwierdzonych zarażonych osób w Szwecji wynosi 4435.

Regiony, w których odnotowano największy wzrost liczby nowych przypadków potwierdzonych we wtorek, to Region Sztokholm (171), Västra Götaland (27), Östergötland (23). W dniu dzisiejszym do godziny 14:00 potwierdzono 407 nowe przypadki koronawirusa w Szwecji oraz 34 zgonów.(*)

Chroń siebie i innych przed rozprzestrzenianiem się zakażenia


(*) Od 11 marca większość regionów poddaje testowi tylko osoby, które są już w szpitalu z objawami wirusa lub są w stanie zagrożena życia, co wpływa na liczbę nowych potwierdzonych przypadków. Informacja podana na stronie o licznie zarażonych osób pochodzi z danych udostępnianych przez Urzęd Zdrowia Publicznego.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Koronawirus Raport - więcej testów

Warto przeczytać

Dwa statki zderzyły się w cieśninie między Danią a Szwecją

Cieśnina między duńską wyspą Zelandią a Szwecją, łącząca Kattegat z Bałtykiem, stała się miejscem zderzenia statków. Armia duńska...

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...

Ikea otworzy pierwszy sieciowy second-hand

Zrównoważony rozwój staje się coraz istotniejszą kwestią także dla innych przedsiębiorstw. Często mówi się, że to właśnie Ikea daje branży handlu detalicznego...