Konkurs Ericsson Innovation Awards 2016 – stwórz rozwiązanie dla miasta przyszłości

Ericsson rozpoczął rejestrację kandydatów do udziału w globalnym konkursie Ericsson Innovation Awards (EIA) 2016, który umożliwia studentom rozwijanie innowacyjnych pomysłów we współpracy z ekspertami firmy Ericsson.

Tematem EIA 2016 jest przyszłość życia miasta. Oczekuje się, że do roku 2050 około 70 procent ludności świata będzie zamieszkiwać obszary miejskie i tworzenie inteligentnych miast jest główną możliwością dla poprawy jakości życia milionów ludzi. Tak więc konkurs skupia się na pomysłach, które korzystają z technologii ICT w celu poprawy jakości życia w miastach oraz w celu zapewnienia, by miasta przyszłości były kreatywnymi, połączonymi i zrównoważonymi miejscami do życia i pracy.

Konkurs EIA 2016 jest dostępny dla zespołów składających się z 2-4 osób. Wszyscy obecni studenci mogą wziąć w nim udział. Po rejestracji, która skończy się w dniu 30 listopada 2015 roku, w dniu 18 grudnia 2015 r. zostanie ogłoszonych 10 półfinalistów. Dziewięciu półfinalistów zostanie wybranych przez jury firmy Ericsson, natomiast dziesiąty zostanie wybrany w powszechnym głosowaniu.

Każdy z 10 zespołów będzie pracować z dwoma wybranymi ekspertami firmy Ericsson, aby otrzymać produkt o minimalnej koniecznej funkcjonalności (minimum viable product, MVP) i opracować biznes plan dla swojego pomysłu. Cztery zespoły zostaną wybrane przez jury do udziału w wielkim finale EIA, który odbędzie się w 2016 w Sztokholmie, w Szwecji.

Zwycięski zespół otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 25 000 EUR, nagroda za drugie miejsce wyniesie 15 000 EUR, a dwie kolejne nagrody zostaną przyznane w wysokości 1 000 EUR każda. Półfinaliści zostaną zaproszeni na rozmowy dotyczące stażu lub pełenego etatu w Ericsson.

Ulf Ewaldsson, CTO, Ericsson, powiedział: “W przyszłości, wszyscy i wszystko będzie ze sobą połączone. Rolą firmy Ericsson jest doprowadzenie do tej przemiany, otwieranie nowych możliwości w zakresie tworzenia innowacyjnych rozwiązań, współpracy i wzmocnienia pozycji osób, przedsiębiorstw i społeczeństwa. Ericsson Innovation Awards 2016 to etap, dzięki któremu najzdolniejsze umysły nowego pokolenia mają możliwość wprowadzania innowacji i przyczynienia się do przemiany życia w mieście. ”

  • Rejestracja do konkursu EIA 2016 jest dostępna dla wszystkich studentów
  • EIA 2016 umożliwia uczestnikom stworzenie innowacyjnych pomysłów we współpracy z ekspertami  Ericsson; oferowane są również nagrody pieniężne i zachęty w postaci perspektyw rozwoju kariery
  • Tematem konkursu są rozwiązania przenaczone dla miasta przyszłości

Więcej informacji na temat EIA 2016 i udziału w konkursie można znaleźć na stronie:http://www.ericsson.com/innovationawards

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Jak liczyć dni pobytu według nowego prawa dla pracowników najemnych w Szwecji

Jako dni pobytu w Szwecji liczy się tylko dni robocze, a nie dni wolne od pracy, takie jak weekendy,...

Król i królowa Szwecji otrzymali szczepionkę przeciw Covid-19

74-letni król Karol XVI Gustaf i 77-letnia królowa Szwecji Silvia otrzymali pierwszą dawkę szczepionki Covid-19. Król i królowa zostali zaszczepieni...

Jak liczyć dni pobytu według nowego prawa dla pracowników najemnych w Szwecji

Jako dni pobytu w Szwecji liczy się tylko dni robocze, a nie dni wolne od pracy, takie jak weekendy,...

Musisz przeczytać

Rząd Szwecji oskarżony o celowe rozprzestrzenianie koronawirusa w społeczeństwie

Liderzy dwóch opozycyjnych partii, Chrześcijańskich Demokratów oraz Szwedzkich Demokratów,...