Kolejna kobieta ucierpiała na schodach ruchomych w Sztokholmie

 

 

Kobieta została odwieziona do szpitala po tym jak jej stopa utkwiła w uszkodzonych schodach ruchomych na sztokholmskiej stacji metra. To drugi tak poważny wypadek tego typu w tym roku.

Do wypadku doszła na stacji metra Universitetet na północy Sztokholmu, podczas porannych godzin szczytu, stopa kobiety utkwiła w uszkodzonych schodach.

Na zdjęciu opublikowanym przez gazetę Aftonbladet widać, że do zdarzenia doszło na górze schodów. 

“Myślę, że jej stopa przejechała tak całą drogę,” powiedział gazecie jeden ze świadków.

“Byliśmy tam w grupie kilku osób, która starał się jej pomóc w wydostaniu stopy. Natychmiast wezwaliśmy karetkę. Ona naprawdę krzyczała i widać było, że bardzo ją boli.”

Obrażenia kobiety pozostają nieznane.

Storstockholms Lokaltrafik (SL) operator sztokholmskiego metra zamknął schody ruchome i stara się wyjaśnić jak doszło do tego zdarzenia.

“To bardzo przykre, że ktoś ucierpiał w takim zdarzeniu…staramy się wyjaśnić dokładnie co się stało,” powiedział agencji prasowej TT, rzecznik prasowy SL Christoffer Hoffmann.

“Po wypadku, który zdarzył się wcześniej w tym roku zwiększyliśmy nasz nadzór nad schodami ruchomymi.”

W lutym, 70 letnia kobieta została poważnie ranna w podobnym do obecnego wypadku, na stacji metra Östermalmstorg. Kobiet była uwięziona przez 90 minut i została odwieziona do szpitala ze złamana nogą.

Prawie 40 sztuk schodów ruchomych zostało wtedy zamknięte w Sztokholmie do czasu wyjaśnienia przyczyn wypadku.

Czwartkowy wypadek wydarzył się niedługo po zapewnieniach SL, że wszystkie Sztokholmskie schody ruchome zostały naprawione.

 

“Producent schodów wyposażył je w specjalne belki z czujnikami pod każdym schodkiem. Więc jeśli, któryś ze schodków odczepi się, tak jak przy tym wypadku, nie będzie mógł odpaść. Zatrzyma się on kilka milimetrów poniżej i uruchomi czujnik, który zatrzyma całe schody,” powiedziała w marcu, na antenie szwedzkiego radio, Suss Forssman, jedna z dyrektorek w SL.   

 

 

Facebook

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska Filminstitutet, Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź oraz Canal+ Polska....

Szwecja: w 2020 roku mniejszościom etnicznym wypłacono prawie 20 mln koron

Na przestrzeni 2020 roku Agencja ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF) wypłaciła miliony koron...

Musisz przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa....

Gmina Botkyrka pod Sztokholmem: płonie 100 tys. ton śmieci

W ciągu ostatnich dni mieszkańcy pewnych obszarów Sztokholmu mogli...