Szybko reagujący kierowca autobusu, blokując swoim autobusem toczący się samochód, uratował kierującą nim kobietę przed znacznie poważniejszym wypadkiem.

Paul Healy, kierowca autobusu od 14 lat pracujący w firmie MBTA, jechał w piątek ulicą w mieście Quincy w stanie Massachusetts, kiedy zobaczył kierowcę bezwładnie spoczywającego na kierownicy.

Cały incydent został nagrany przez kamery umieszczone w autobusie. Na nagraniu widać jak Healy blokuje Jeepa, aby nie mógł on dalej jechać w kierunku pobliskiego skrzyżowania. Dochodzi wtedy do kontaktu Jeepa a autobusem.

Następnie Healy prosi swojego dyspozytora o wezwanie pogotowia, po czym wyskakuje z autobusu i wyłącza silnik w Jeepie. Kierowca samochodu został odwieziony do szpitala.

“Zauważyłem jadący samochód, który nagle zjechał do krawężnika i zwolnił. Healy powiedział lokalnej telewizji WBZ. “Wjechał on na krawężnik i następnie wrócił na jezdnię. Kiedy się z nim zrównałem zobaczyłem nieprzytomną kobietę.”

Kierująca, później zidentyfikowana, jako Denise McDonald, była w drodze na umówioną wizytę u lekarza. Przyznała ona telewizji WBZ, że z powodu pośpiechu nie zjadła normalnego śniadania i nie wzięła leków. Więcej szczegółów jej stanu zdrowia nie jest znanych.

McDonald uważa, że Healy uratował jej życie, ale on sam nie uważa się za bohatera.