Kierowca autobusu sprzedawał fałszywe bilety

Kierowca autobus z regionu Östergötland stanął przed sądem oskarżony o sprzedawanie fałszywych biletów, na czym miał zarobić nawet pół miliona koron.

Według doniesień lokalnego oddziału radia P4 Östergötland mężczyzna jest sądzony za sprzedawanie podrobionych biletów pasażerem na przestrzeni wielu lat.

W czasie procesu trwającego przed sądem okręgowym w Linköping oskarżenie podało, że straty instytucji transportowych mogą wynosić nawet 500,000 koron (~208 tys. zł).

Zarzuty postawiono kierowcy już w październiku zeszłego roku. Jest on oskarżony o fałszerstwo. Przed sądem stanie także jego żona, która oskarżona jest o pranie pieniędzy i przechowywanie mienia pochodzącego z przestępstwa. Ich syn również został oskarżony o pranie pieniędzy.

„Kupili oni kilka samochodów i zgromadzili dużo pieniędzy. Łącznie znaleźliśmy w ich domu 238,000 koron (~99 tys. zł) w gotówce, mają oni także duże sumy odłożone w bankach,” powiedziała prokurator Eva Kokkonen.

W tej sprawie zarzuty usłyszało także trzech innych mężczyzn. Żadna z oskarżonych osób nie przyznała się do winy. 

Strona główna Wiadomości Szwecja Kierowca autobusu sprzedawał fałszywe bilety

Warto przeczytać

Szwedzki rząd mówi, że szczepionka nie spowoduje ustąpienia pandemii

Rząd Szwecji spodziewa się, że pandemia będzie trwać do 2021 roku, nawet jeśli dostępne będą szczepionki, informuje Dagens Nyheter. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle...

Chcesz kupić opuszczony szwedzki dom?

Na terenach wiejskich w Szwecji znajdują się niezamieszkałe domy, które stoją puste z powodu wyludnienia, gdy mieszkańcy przenoszą się do miast. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Nowe dane o śmiertelnych strzelaninach w Szwecji

Łącznie 43 osoby zginęły w strzelaninach w 2020 roku to o jedną osobę więcej niż rok wcześniej, ale jak dotąd wciąż mniej niż w...