fbpx

„Jeśli mnie wydalicie – zabiję dziesięciu Szwedów”

W internecie pojawiło się nagranie wideo, przedstawiające młodego mężczyznę, prawdopodobnie z Afganistanu, który grozi zabiciem dziesięciu Szwedów”, jeśli zostanie wydalony ze Szwecji.

Dramat rozegrał się w autobusie w mieście Göteborg na zachodnim wybrzeżu.

Nigdy nie uda wam się nas wyrzucić, nigdy! — krzyczy. Allahu Akbar, jeśli wyrzucicie mnie, zabiorę ze sobą dziesięć istnień ludzkich. Obiecuję. Dziesięć istnień.

Groźby są skierowane do grupy szwedzkich emerytów.

 

„Co mają Afgańczycy? Nie mają co jeść. Co mają Afgańczycy? Nie mają co jeść. A wy siedzicie i jecie swoje klopsy z ziemniakami”.

Jednocześnie młody mężczyzna twierdzi, że nienawidzi wszystkich Europejczyków. Na wypowiedź, że nie ma nic dziwnego, że w państwie europejskim jest wielu Europejczyków, rozpala się jeszcze bardziej.

„Nawet narody bałkańskie was nienawidzą” — mówi.

Według młodego człowieka, spędził w Szwecji dziesięć lat, które były po prostu stratą czasu. Mimo to nie zamierza wyjeżdżać.

Nie wiadomo, kiedy zostało zrobione nagranie, lecz rozprzestrzeniło się teraz, gdy opublikowała je brytyjska gazeta Daily Express, a następnie szwedzki niezależny blog Fria Tider.

Strona główna Wiadomości Szwecja „Jeśli mnie wydalicie - zabiję dziesięciu Szwedów"

Warto przeczytać

Szwecja ogłasza nowe zasady dotyczące koronawirusa

Limit osób uczestniczących w zgromadzeniach publicznych w Szwecji pozostanie jak na razie na tym samym poziomie – będzie wynosił 50. Na jednej...

Szwedzka policja zaniepokojona wojnami gangów

Raport wywiadowczy policji w Göteborgu ujawnił, że w mieście wzrasta przemoc wynikająca z wojen gangów. Przedmiotem sporów jest handel nielegalnymi używkami, a...

„Challenge” zachęca dzieci do podpalania szkół w Szwecji

Tak zwane „wyzwanie” rozpowszechniane jest w mediach społecznościowych w szwedzkim mieście Örebro. Wyzwanie zachęca dzieci do rozpalania pożarów w swoich szkołach i...