„Jeśli mnie wydalicie – zabiję dziesięciu Szwedów”

W internecie pojawiło się nagranie wideo, przedstawiające młodego mężczyznę, prawdopodobnie z Afganistanu, który grozi zabiciem dziesięciu Szwedów”, jeśli zostanie wydalony ze Szwecji.

Dramat rozegrał się w autobusie w mieście Göteborg na zachodnim wybrzeżu.

Nigdy nie uda wam się nas wyrzucić, nigdy! — krzyczy. Allahu Akbar, jeśli wyrzucicie mnie, zabiorę ze sobą dziesięć istnień ludzkich. Obiecuję. Dziesięć istnień.

Groźby są skierowane do grupy szwedzkich emerytów.

 

„Co mają Afgańczycy? Nie mają co jeść. Co mają Afgańczycy? Nie mają co jeść. A wy siedzicie i jecie swoje klopsy z ziemniakami”.

Jednocześnie młody mężczyzna twierdzi, że nienawidzi wszystkich Europejczyków. Na wypowiedź, że nie ma nic dziwnego, że w państwie europejskim jest wielu Europejczyków, rozpala się jeszcze bardziej.

„Nawet narody bałkańskie was nienawidzą” — mówi.

Według młodego człowieka, spędził w Szwecji dziesięć lat, które były po prostu stratą czasu. Mimo to nie zamierza wyjeżdżać.

Nie wiadomo, kiedy zostało zrobione nagranie, lecz rozprzestrzeniło się teraz, gdy opublikowała je brytyjska gazeta Daily Express, a następnie szwedzki niezależny blog Fria Tider.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Szwecja zakazuje wjazdu z Norwegii

Szwedzki rząd ogłosił w niedzielę zakaz wjazdu z Norwegii, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa. „Zakaz obowiązuje od...

Statystyki policyjne: rekordowa liczba eksplozji w Sztokholmie w 2020 roku

Nowo udostępnione statystyki policyjne wykazały, że w 2020 roku w Sztokholmie zanotowano rekordową liczbę eksplozji i detonacji. Wszystko to...

Musisz przeczytać

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których...

Norwegia: fałszywe wyniki testów na obecność koronawirusa do kupienia w Polsce

Dziennikarze norweskiego serwisu informacyjnego „NRK Nyheter” nagłośnili, że w...