fbpx

Jesień? Jaka znowu jesień? Na południu Szwecji wciąż utrzymuje się letnia pogoda.

Nie chowajcie jeszcze lżejszych kurtek do szafy. Mimo, że zbliża się połowa października, temperatury na terenie Szwecji mają jeszcze wzrosnąć.

Na południu kraju, w regionie Skania, odnotowane zostały znaczące zmiany pogodowe. W okolicy ponownie zrobiło się ciepło: w środę słupki rtęci wskazywały 18 stopni Celsjusza. W żadnym innym regionie szwedzkim pogoda nie sprzyjała tak bardzo, jak tutaj. Synoptycy zapowiadają, że letnie temperatury utrzymają się w Skanii przez weekend, a mieszkańcy będą cieszyli się sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Odczuwalna temperatura wyniesie, w przybliżeniu, 20°C.

W Szwecji centralnej jesień również nie okazuje się chłodna: pod koniec tygodnia termometry pokażą tu ponad 15°C.

W Norrlandii – najbardziej wysuniętej na północ części kraju – pokazał się już pierwszy śnieg. Teraz jednak zimowy chłód będzie musiał ustąpić miejsca letniej bryzie. W efekcie odnotowany zostanie nieznaczny wzrost temperatury – jak dla tego regionu i tej pory roku, bardzo zaskakujący.

“Podmuchy naprawdę ciepłego powietrza utrzymają się do końca tygodnia, może też zanotujemy je w poniedziałek”, prognozuje Marie Staerk z Narodowej Agencji Pogodowej SMHI. “Później zaś z zachodu nadejdzie chłodny front atmosferyczny, przez który rozpocznie się okres wahań pogodowych. Spadnie też temperatura powietrza.”

Jesienny okres łagodnej, przyjemnej pogody w Polsce znany jest jako babie lato, a na terenie Szwecji funkcjonuje pod nazwą “Brittsommar”. Nazwa to pochodzi od Św. Brygidy Szwedzkiej – zakonnicy i pisarki, na której cześć 7 października celebrowane jest święto liturgiczne.Strona główna Wiadomości Szwecja Jesień? Jaka znowu jesień? Na południu Szwecji wciąż utrzymuje się letnia pogoda.

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...