fbpx

Jaki wózek spacerowy wybrać? Praktyczne porady

Dobór wózka dziecięcego odpowiadającego potrzebom dziecka to jedna z istotniejszych kwestii pod względem wyposażenia, o jakie zadbać muszą świeżo upieczeni rodzice podczas pierwszych miesięcy życia malucha. Na samym początku życia dziecko potrzebuje głębokiego wózeczka, w którym będzie podróżować w pozycji leżącej, dającego mu bezpieczeństwo oraz ciepło. Następnym krokiem jest mały wózek spacerowy. Co wziąć pod uwagę podczas jego zakupu?

Czym jest wózek spacerowy?

Spacerówki są wózkami przeznaczonymi dla dzieci nieco starszych, nie od razu po urodzeniu. To, kiedy należy się w niego zaopatrzyć, to kwestia indywidualna, zależna od rozwoju dziecka. Z reguły jednak po 6 miesiącu życia przychodzi moment, w którym dziecko zaczyna siadać, wykazywać większą ciekawość światem i interakcję z nim. Wówczas podróżowanie z rodzicami na leżąco, będąc niemal całkowicie odgrodzonym od czynników zewnętrznych, nie będzie już dobrze służyć maluchowi. Właśnie wtedy jest to moment, kiedy należy sięgnąć po wózek spacerowy.

Na co zwrócić uwagę?

Wózek spacerowy powinien zapewniać dziecku odpowiedni komfort, aby mogło ono zapoznawać się z obcym pod wieloma względami dla niego światem. Powinien dać dziecku swobodę ruchu i możliwość wychylania się, lecz jednocześnie zabezpieczać go przed wypadnięciem z wózka.


Odpowiednio dopasowana powinna być zatem głębokość siedziska oraz wysokość oparcia. Z tego powodu warto wybrać choćby spacerówkę z obracanym siedziskiem, a także z podparciem na stopy malucha. Spacerówka na dużych kołach zapewni z kolei wózkowi stabilność, co ważne przy
ciekawskim, ruchliwym dziecku.

Wózek taki musi być jednak nie tylko wygodny dla malucha, ale też dla rodziców. Stabilność i bezpieczeństwo nie mogą być uzyskane kosztem mobilności i wagi wózka. Będzie on przecież używany w wielu sytuacjach, przez długi czas niemal codziennie, więc musi występować możliwość swobodnego przenoszenia go w różne miejsca. Zwróć więc też uwagę na stelaż, sposób składania oraz wagę całego wózka.

Przydadzą się także dodatkowe komory bagażowe w wózku, w których schowasz zabawki, akcesoria dziecięce, czy środki higieniczne, po które z pewnością będziesz musieć sięgnąć podczas spaceru. Dość banalnym stwierdzeniem, o jakim jednak łatwo zapomnieć, jest fakt, iż należy sięgać wyłącznie po sprawdzone produkty wysokiej jakości. Nie warto za wszelką cenę oszczędzać na tego typu akcesoriach, gdy chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie Twojego dziecka.

Więcej na temat praktycznych wózków spacerowych i tego, jak je wybierać, dowiesz się, odwiedzając sklep internetowy Dziecięcy Świat.

Strona główna Rozmaitości Jaki wózek spacerowy wybrać? Praktyczne porady

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.

Fox News o sytuacji epidemicznej w Szwecji i odporności stadnej

Kilka dni temu w amerykańskiej stacji informacyjnej Fox News powrócił temat koronawirusa w Szwecji. W programie „White...