-Reklama-

Nie każdy lubi podróżować w standardowej formie. Wycieczki objazdowe, przewodnik i napięty plan zwiedzania nie muszą nam się wydawać atrakcyjne. Zamiast dostosowywać się do określonego harmonogramu, warto postawić na większą swobodę i oglądać dokładnie to, co chcemy i tak długo, jak nam się podoba. Jeśli chcesz podróżować w taki sposób, warto postawić na campery – nie trzeba jednak ich od razu kupować, wystarczy zdecydować się na wynajem camperów!

Coraz więcej Polaków korzysta z takiej opcji jak wypożyczalnia camperów. Ceny nie są aż tak wysokie, zwłaszcza, jeśli porównamy sobie koszty zakwaterowania w hotelach i pożywienia w restauracjach. Dobrze wyposażony camper posiada wszystko, co jest nam potrzebne w czasie podróży. Możemy tutaj nocować, gotować i zapewnić sobie rozrywkę, na jakiej również zależy nam czy naszym towarzyszom podróży. Warto postawić na pojazdy najnowsze, nowoczesne i w pełni wyposażone. Możemy w nich znaleźć butle z gazem, lodówkę, ale także telewizor czy nawigację GPS. Niezwykle ważne jest także to, by zapewnić sobie klimatyzację, która działa nie tylko w czasie jazdy, ale też w momencie postoju. W ten sposób nie będziemy musieli się obawiać podróżowania w bardzo ciepłe miejsca. Często campery posiadają dość pojemne schowki, w których możemy zmieścić nawet motocykl, więc nasz wyjazd może się okazać niezwykle atrakcyjny.

Ceny, jeśli chodzi o wynajem kamperów wahają się od 200 do 600 złotych za dobę. Wiele zależy oczywiście od wielkości pojazdu, wyposażenia, a także czasu, w jakim decydujemy się na urlop. W sezonie ceny są wyższe, natomiast poza sezonem możemy liczyć nawet na dwudziestoprocentowe obniżki, więc jest to bardzo atrakcyjna oferta. Warto sprawdzić, czy mamy do czynienia z limitem kilometrów. Najczęściej jest to około 400 kilometrów dziennie. Jeśli jest to określone, to zazwyczaj są też ustalone dodatkowe opłaty w momencie, gdy limit zostanie przekroczony. Wypożyczalnia kamperów Premium Camper pobiera także kaucję zwrotną, która najczęściej wynosi kilka tysięcy złotych oraz opłatę serwisową w wysokości kilkuset złotych. Otrzymujemy w pełni zatankowany, czysty pojazd, więc od razu możemy ruszyć w trasę. Nie trzeba się bać, że sobie nie poradzimy, zanim wyjedziemy z wypożyczalni, udzielony nam zostanie krótki instruktaż, więc poznamy zasady obsługi pojazdu. Warto zapoznać się z umową i regulaminem, sprawdzić chociażby kary za nieterminowe oddanie campera oraz inne zapisy, by mieć jasność, na co się decydujemy.

Podróżowanie camperem może się okazać bardzo ekonomiczną formą turystyki. Koszt paliwa nie musi być wysoki, przy ekonomicznej jeździe wiele pojazdów spala zaledwie 10 litrów na 100 kilometrów. Mamy oczywiście do czynienia z pełną swobodą i możemy podróżować tam, gdzie chcemy, zmieniać trasę i rzucić się w wir przygody.

Artykuł Sponsorowany