Imigrant oskarżył o rasizm i ugodził nożem pasażera, gdy kobieta z zasłoniętą twarzą została poproszona o pokazanie biletu.

Mężczyzna z Iraku podróżujący pociągiem ze Sztokholmu do Hallsberga oskarżył o rasizm i brutalnie zaatakował nożem pasażera po tym jak muzułmańska kobieta została poproszona o pokazanie biletu.

Dwudziestopięcioletni Karim Alaa Hussaim zdenerwował się, gdy jakaś kobieta z zasłoniętą twarzą została poproszona przez konduktorkę o pokazanie biletu.

Muzułmańska kobieta zaczęła skarżyć się, że już pokazywała bilet. Świadkowie zeznają, że konduktorka działała uprzejmie i zgodnie z zasadami.

Gazeta Fria Tider opisuje, że według dokumentów sądowych Hussain zareagował na tą sytuację bardzo gwałtownie.
Zerwał się ze swojego miejsca i domagał się od konduktorki wyjaśnień, dlaczego żąda od kobiety okazania dokumentów, stał się bardzo podniecony i nie zadowolił się wyjaśnieniami, że pracowniczka kolei tylko wykonuje swoją pracą.

Wtedy interweniowali inni pasażerowie i próbowali go uspokoić, ale to tylko spotęgowało jego złość. Zaczął on oskarżać wszystkich o rasizm, szczególnie grożąc jednemu mężczyźnie po czym uderzył go w twarz.

Uderzony mężczyzna przydusił Hussaina do podłogi, jednak Irakijczyk wyrwał się, wyciągnął długi kuchenny nóż i czterokrotnie ugodził nim mężczyzną w bok i w plecy powodując wewnętrzne
obrażenia zagrażające życiu.

Świadkowie opisują, że następnie Hussain skakał po przedziale „jakby został mistrzem świata,” wymachując krwawym nożem w kierunku przerażonych pasażerów i domagając się od ojca i córki, aby powiedzieli czy też są rasistami.

Hussain zaczął następnie wygłaszać przemowę o równości mówiąc, że wszyscy mają taką samą wartość i domagając się okazaniu mu szacunku, podczas gdy jego ofiara wykrwawiała się na podłodze.

Kiedy pociąg zatrzymał się Irakijczyk uciekł i schował się w pobliskim ogrodzie, gdzie zatrzymała go policja.

Powiedział on funkcjonariuszom, że działał w samoobronie i jest dumny z tego co zrobił, jednak sąd nie przyjął takich tłumaczeń i skazał go na osiem i pół roku więzienia.

Hussain ma bardzo długą listę popełnionych wcześniej przestępstw i powinien odsiadywać wcześniejszy wyrok trzech i pół roku więzienia, został jednak wcześniej zwolniony.

Po odbyciu wyroku nie zostanie on deportowany ze Szwecji, gdyż w gdyż w 2008 roku otrzymał on obywatelstwo UE, pomimo wcześniejszych wyroków.

Strona główna Wiadomości Szwecja Imigrant oskarżył o rasizm i ugodził nożem pasażera, gdy kobieta z...

Warto przeczytać

Perły Szwecji: Uppsala

Siedemdziesiąt kilometrów na północ od stolicy Szwecji leży Uppsala, czwarte pod względem zaludnienia miasto szwedzkie. Miejscowość nazywana bywa „historyczną i kulturową perełką” Szwecji, przez...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...