fbpx

Imigrant napastował seksualnie 11 kobiet. Nie zostanie deportowany.

Uchodźca, który w ciągu dwóch tygodni napastował seksualnie jedenaście kobiet, nie zostanie deportowany do innego kraju. Zgodnie z lokalnymi władzami, wciąż ma prawo do pobytu na terenie Szwecji.

Mężczyzna ma na imię Said Rendi i przebywa w mieście Uppsala. Pomiędzy 28 stycznia a 11 lutego zaatakował blisko tuzin kobiet. Na swoje ofiary wskakiwał z zaskoczenia, po tym jak podążał za nimi ulicami. Atakował je od tyłu, a po napaści uciekał z miejsca zbrodni w chirurgicznej masce, uniemożliwiającej jego identyfikację. Sprawę nagłośnił serwis “Nyheter Idag“.

Policja schwytała Rendiego, bo samochód, którym się poruszał, jest własnością rządową. W chwili zatrzymania przebywał z nim młody chłopak cierpiący z powodu autyzmu – imigrant miał się nim opiekować. Przy pomocy systemu GPS udało się określić, gdzie podróżował Rendi. Ustalono, że był w miejscach, gdzie atakowano kobiety.

Dziewięć z tych ataków uznano za napaść seksualną. Dwa pozostałe określono jako “poważniejsze” i brutalniejsze czyny. Jedna z ofiar miała zostać zgwałcona analnie, przy użyciu palców Rendiego (do gwałtu nie doszło).

Rendi uzyskał wyrok w zawieszeniu, skazano go też na 60 godzin prac społecznych. Swoim ofiarom musi wypłacić odszkodowanie. Prokurator chciał, by dwa z “poważniejszych” ataków uznano za próbę gwałtu. Jego wniosek został odrzucony przez sędziego.

Prokurator Pontus Melander zapowiada, że odwoła się od tego orzeczenia. W jego opinii wykroczenia, jakich dopuścił się imigrant, nie zostały prawidłowo sklasyfikowane.

Ubiegłoroczny raport SVT miał podpowiadać, że za 85% gwałtów i napaści seksualnych, popełnianych przez osoby nieznane ofierze, odpowiadają cudzoziemcy. Przypadek Rendiego wpisuje się w te statystyki.

Wkrótce opublikowane ma zostać nowe badanie dotyczące związku między przestępczością a migracjami społecznymi. Będzie to pierwszy tego typu raport od blisko piętnastu lat.

Strona główna Wiadomości Szwecja Imigrant napastował seksualnie 11 kobiet. Nie zostanie deportowany.

Warto przeczytać

Tegnell: „Gdyby tylko można było cofnąć czas…”

Szwedzka strategia walki z koronawirusem okazała się kontrowersyjna. Przypomnijmy: podczas gdy większość państw Europy zdecydowała się na bezwzględny lockdown, w Szwecji życie...

Szwecja miała właśnie najgorętszy dzień w roku

Lato jeszcze się nie rozpoczęło a już jedno miasto odnotowało najgorętszy dzień w Szwecji. Według wstępnych danych szwedzkiej krajowej...

Spada zaufanie obywateli do szwedzkiego rządu

Nowy sondaż sporządzony przez Sifo wskazuje, że zaufanie Szwedów do rządu spadło poniżej 50 procent. Mieszkańcy Szwecji coraz mniej ufają też Agencji...