fbpx

Gwiazdor telewizyjny płacił za nierząd. Grozi mu rok pozbawienia wolności.

Jak donosi „Expressen”, sztokholmska policja zatrzymała w ubiegłym tygodniu 28 osób, które płaciły za nierząd. Jest to w Szwecji nielegalne: za tego rodzaju wykroczenie grozi grzywna lub kara więzienia. Jedną z zatrzymanych osób był popularny aktor, często goszczący na ekranach telewizji.

Jeden z nalotów policji miał miejsce w czwartek na terenie Östermalm, ekskluzywnej dzielnicy Sztokholmu. Aresztowano wtedy Paolo Roberto – mistrza taekwondo i kickboxingu, aktora oraz gospodarza telewizyjnego.

Zazwyczaj przestępcy nie są wymieniani w mediach z imienia i nazwiska – może to nastąpić dopiero później, gdy zostanie wydany wyrok skazujący. Początkowo gazety i serwisy internetowe mówiły jedynie o „gwiazdorze telewizyjnym”, który płacił za seks. Co ciekawe, Roberto sam ujawnił, że płacił prostytutce i zrobił to na antenie TV4.

„Kupujesz ciało obcej kobiety – kogoś, kto prawdopodobnie musi zarabiać w ten sposób na życie. Taka osoba nie przychodzi na spotkanie dlatego, że będzie «miło»”, powiedział Roberto w rozmowie, dodając, że żałuje swoich „autodestrukcyjnych czynów”.

Roberto miał płacić prostytutce za spotkania 1500 koron (ok. 646 PLN). Kobieta pochodzi z jednego z najbiedniejszych krajów w Europie. Gdy informacje te wyszły na jaw, partnerzy biznesowi celebryty postanowili zerwać z nim wszelkie kontakty.

51-letni Roberto jest doskonale znany szwedzkim telewidzom. Prowadził kilka programów rozrywkowych, brał udział w lokalnym odpowiedniku „Tańca z gwiazdami”. Pojawił się też w filmie „Millennium: Dziewczyna, która igrała z ogniem” (2009).

Aresztowano nie tylko jego. Podczas nalotów policyjnych zatrzymanych zostało w sumie 28 osób. Prawie wszyscy przyznali na miejscu, że płacą za nierząd.

Policjant Anders Olofsson, odpowiedzialny za kolejne akcje, powiedział, że najmłodszy z zatrzymanych miał 21 lat, a najstarszy – 68. „To osoby z różnych warstw społecznych”, dodał Olofsson.

W 2019 roku w aglomeracji sztokholmskiej skazano około 50 osób, które płaciły za seks lub usiłowały to zrobić. Szwecja to pierwsze państwo świata, które postanowiło kryminalizować kupowanie seksu, ale nie sprzedawanie własnego ciała. Przepisy wprowadzono w 1999 roku.

Strona główna Wiadomości Szwecja Gwiazdor telewizyjny płacił za nierząd. Grozi mu rok pozbawienia wolności.

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Podróże zagraniczne ze Szwecji: gdzie są możliwe, a gdzie lepiej ich unikać?

W czasach pandemii koronawirusa podróże za granicę są nie tylko niewskazane, ale czasem też niemożliwe. Przed każdym wyjazdem powinniśmy zapoznać się z...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...