Gwiazdor telewizyjny płacił za nierząd. Grozi mu rok pozbawienia wolności.

Jak donosi „Expressen”, sztokholmska policja zatrzymała w ubiegłym tygodniu 28 osób, które płaciły za nierząd. Jest to w Szwecji nielegalne: za tego rodzaju wykroczenie grozi grzywna lub kara więzienia. Jedną z zatrzymanych osób był popularny aktor, często goszczący na ekranach telewizji.

Jeden z nalotów policji miał miejsce w czwartek na terenie Östermalm, ekskluzywnej dzielnicy Sztokholmu. Aresztowano wtedy Paolo Roberto – mistrza taekwondo i kickboxingu, aktora oraz gospodarza telewizyjnego.

Zazwyczaj przestępcy nie są wymieniani w mediach z imienia i nazwiska – może to nastąpić dopiero później, gdy zostanie wydany wyrok skazujący. Początkowo gazety i serwisy internetowe mówiły jedynie o „gwiazdorze telewizyjnym”, który płacił za seks. Co ciekawe, Roberto sam ujawnił, że płacił prostytutce i zrobił to na antenie TV4.

„Kupujesz ciało obcej kobiety – kogoś, kto prawdopodobnie musi zarabiać w ten sposób na życie. Taka osoba nie przychodzi na spotkanie dlatego, że będzie «miło»”, powiedział Roberto w rozmowie, dodając, że żałuje swoich „autodestrukcyjnych czynów”.

Roberto miał płacić prostytutce za spotkania 1500 koron (ok. 646 PLN). Kobieta pochodzi z jednego z najbiedniejszych krajów w Europie. Gdy informacje te wyszły na jaw, partnerzy biznesowi celebryty postanowili zerwać z nim wszelkie kontakty.

51-letni Roberto jest doskonale znany szwedzkim telewidzom. Prowadził kilka programów rozrywkowych, brał udział w lokalnym odpowiedniku „Tańca z gwiazdami”. Pojawił się też w filmie „Millennium: Dziewczyna, która igrała z ogniem” (2009).

Aresztowano nie tylko jego. Podczas nalotów policyjnych zatrzymanych zostało w sumie 28 osób. Prawie wszyscy przyznali na miejscu, że płacą za nierząd.

Policjant Anders Olofsson, odpowiedzialny za kolejne akcje, powiedział, że najmłodszy z zatrzymanych miał 21 lat, a najstarszy – 68. „To osoby z różnych warstw społecznych”, dodał Olofsson.

W 2019 roku w aglomeracji sztokholmskiej skazano około 50 osób, które płaciły za seks lub usiłowały to zrobić. Szwecja to pierwsze państwo świata, które postanowiło kryminalizować kupowanie seksu, ale nie sprzedawanie własnego ciała. Przepisy wprowadzono w 1999 roku.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Pięciu Polaków skazanych na karę więzienia za sfałszowanie zaświadczenia lekarskiego

Polski pracodawca i jego czterej pracownicy zostali skazani za sfałszowanie zaświadczeń lekarskich potwierdzające ujemny wynik testu na COVID-19. Polski pracodawca został...

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska Filminstitutet, Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź oraz Canal+ Polska....

Musisz przeczytać

Pięciu Polaków skazanych na karę więzienia za sfałszowanie zaświadczenia lekarskiego

Polski pracodawca i jego czterej pracownicy zostali skazani za...

Statystyki policyjne: rekordowa liczba eksplozji w Sztokholmie w 2020 roku

Nowo udostępnione statystyki policyjne wykazały, że w 2020 roku...