fbpx

Göteborg ostrzega przed „poważnymi problemami” związanymi z przeludnieniem

Władze lokalne w Göteborg stwierdziły, że nadal istnieją problemy z zatłoczeniem, szczególnie w restauracjach w mieście i transporcie publicznym w obszarach przybrzeżnych.

Puby w Göteborgu zostały wyróżnione przez radę regionalną jako szczególny problem w opublikowanym raporcie na temat tłumu w Västra Götaland. Zintensyfikowane kontrole wyraźnie pokazały, że istnieje “poważny problem tłoku, zwłaszcza późnym wieczorem”.

Szwedzkie regiony zostały poproszone o przedstawianie regularnych sprawozdań na temat lokalnej sytuacji dotyczącej pandemii, podczas gdy odpowiedzialność za przeprowadzanie inspekcji restauracji – które podlegają bardziej rygorystycznym przepisom niż inne przedsiębiorstwa – i zamykanie ich w razie potrzeby spoczywa na gminach.

“Jednym z narzędzi, jakie mamy w ramach nowego prawodawstwa, jest całkowite zamknięcie firmy. Ale to drastyczne posunięcie”, powiedział Peter Löwendahl, rzecznik prasowy wydziału ochrony środowiska miasta Göteborga.

Chociaż połowa gmin w regionie stwierdziła, że nie ma większych problemów z tłumem, nie tylko Göteborg zgłosił problemy. Kolejny problem poruszony w raporcie dotyczył tłoku w popularnych miejscach nadmorskich w Bohuslän, zwłaszcza w transporcie publicznym.

Strona główna Szwecja Göteborg Göteborg ostrzega przed „poważnymi problemami” związanymi z przeludnieniem

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Premier Szwecji: „pracujcie zdalnie, nie obejmujcie bliskich i przyjaciół”

Premier Stefan Löfven, zaniepokojony rosnącą liczbą nowych infekcji koronawirusowych, wezwał Szwedów do bezwzględnego przestrzegania odgórnych restrykcji. Choć druga fala zachorowań nie  dotarła...