Göteborg ostrzega przed „poważnymi problemami” związanymi z przeludnieniem

Władze lokalne w Göteborg stwierdziły, że nadal istnieją problemy z zatłoczeniem, szczególnie w restauracjach w mieście i transporcie publicznym w obszarach przybrzeżnych.

Puby w Göteborgu zostały wyróżnione przez radę regionalną jako szczególny problem w opublikowanym raporcie na temat tłumu w Västra Götaland. Zintensyfikowane kontrole wyraźnie pokazały, że istnieje “poważny problem tłoku, zwłaszcza późnym wieczorem”.

Szwedzkie regiony zostały poproszone o przedstawianie regularnych sprawozdań na temat lokalnej sytuacji dotyczącej pandemii, podczas gdy odpowiedzialność za przeprowadzanie inspekcji restauracji – które podlegają bardziej rygorystycznym przepisom niż inne przedsiębiorstwa – i zamykanie ich w razie potrzeby spoczywa na gminach.

“Jednym z narzędzi, jakie mamy w ramach nowego prawodawstwa, jest całkowite zamknięcie firmy. Ale to drastyczne posunięcie”, powiedział Peter Löwendahl, rzecznik prasowy wydziału ochrony środowiska miasta Göteborga.

Chociaż połowa gmin w regionie stwierdziła, że nie ma większych problemów z tłumem, nie tylko Göteborg zgłosił problemy. Kolejny problem poruszony w raporcie dotyczył tłoku w popularnych miejscach nadmorskich w Bohuslän, zwłaszcza w transporcie publicznym.

Strona główna Szwecja Göteborg Göteborg ostrzega przed „poważnymi problemami” związanymi z przeludnieniem

Warto przeczytać

Norweska policja znajduje ponad 700 kilogramów haszyszu w polskim traktorze

Norweg i Litwin zostali aresztowani w zeszłą sobotę po tym, jak policja znalazła ponad 700 kilogramów haszyszu w przyczepie w Skien. Skonfiskowana ilość jest jedną...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku.

Jaki podatek najlepiej wybrać dla pracowników najemnych w Szwecji? Czy polskie firmy jednoosobowe muszą płacić podatek w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku? Jaki podatek najlepiej...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...