Göteborg: aresztowano mężczyznę, który sprzedawał materiały wybuchowe.

Pracownik firmy rozbiórkowej w szwedzkim okręgu Östergötland został oskarżony o sprzedawanie materiałów wybuchowych członkom miejskiego gangu. Tożsamości mężczyzny nie ujawniono, wiadomo, że pochodzi z Göteborga.

W ubiegłym roku mężczyzna został aresztowany wraz z dobrze znanym lokalnej policji gangsterem. Sveriges Radio donosi, że w chwili zatrzymania obaj mężczyźni znajdowali się pod wpływem narkotyków.

Aresztując przestępców w mieszkaniu jednego z nich, policja znalazła dynamit. Później przeszukano dom w którym zameldowany był pracownik firmy rozbiórkowej. Znaleziono tam materiały wybuchowe i sprzęt strzałowy.

Pracownik zapewniał, że nigdy nie sprzedawał materiałów członkom gangu z Göteborga . Prokuratorzy postanowili jednak wnieść przeciw niemu zarzuty.

W ubiegłym roku w całej Szwecji doszło do 257 eksplozji i detonacji. Skala zniszczeń waha się w zależności od siły wybuchu.

Niektóre sytuacje były jednak skrajnie niebezpieczne i przyniosły potężne straty. Wystarczy wspomnieć eksplozję w budynku mieszkalnym w Linkoping, w wyniku której rannych zostało dwadzieścia pięć osób.

Szwedzka policja przez wiele miesięcy spekulowała skąd mogą pochodzić materiały wybuchowe o silnej mocy uderzenia. Wcześniej funkcjonariuszom znane były bowiem incydenty z udziałem granatów lub fajerwerków – czyli broni lżejszego kalibru. Kryminolog Sven Granath wierzy, że niektóre materiały mogły właśnie zostać skradzione z placów budowy:

„Wiadomo, że to pozostaje w sferze niejasności i domysłów. Te materiały mogły zostać ukradzione z placów budowy, a potem sprzedane. Być może ktoś je przemycił.”

W tym roku także odnotowano już kilka eksplozji, między innymi w sztokholmskich strefach „no-go” . Wybuch miał też miejsce przy ulicy Gyllenstiernsgatan, w jednej z najbardziej eleganckich dzielnic stolicy – Östermalm. Pośrednim powodem był handel narkotykami.

Centroprawicowy polityk Ulf Kristersson powiedział, że „rząd stracił kontrolę nad tym, co dzieje się w Szwecji”.

Strona główna Gangi w Szwecji Göteborg: aresztowano mężczyznę, który sprzedawał materiały wybuchowe.

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...