fbpx

Ekstrawagancki koncert Cher w Sztokholmie. Artystka zapowiada koniec kariery.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Cher ruszyła w pożegnalną trasę koncertową. Już trzecią w swej karierze. Pierwsza, z 2002 roku, wbrew zapowiedziom nie była kresem jej kariery. Trasa Here We Go Again Tour obejmuje dziewięć państw Europy. 17 października Cher dała show w Sztokholmie.

73-letnia artystka ze Stanów Zjednoczonych rozpoczęła karierę w połowie lat sześćdziesiątych. W Szwecji koncertowała już kilkukrotnie, między innymi podczas tras Love Hurts Tour (1992), Do You Believe? (1999) oraz Living Proof: The Farewell Tour (2004).

I tym razem nie obyło się bez ekstrawaganckich kostiumów, karkołomnej choreografii oraz krzykliwej scenografii. Cher pojawiła się na scenie między innymi w niebieskiej, błyszczącej się sukience, podczas gdy jej tancerze wykonywali swój układ w strojach centuriona.

Cher wykonuje podczas trasy około dwadzieścia piosenek. Znajdują się wśród nich przeboje – „Believe”, „If I Could Turn Back Time” – oraz nagrania mniej znane (np. „Gayatri Mantra”, podczas którego artystka wjeżdża na scenę, siedząc na… sztucznym słoniu).

Uwagę zwraca też segment neoburleskowy, hołdujący musicalowi „Burlesque”. To ostatni, jak dotąd, film, w których Cher wystąpiła w głównej roli. Na ekranie partnerowała Christinie Aguilerze, która w lipcu dała koncert na Kirjurinluoto Arena w Finlandii (przyszło na niego 35 tys. ludzi).

Here We Go Again Tour to trasa promująca album „Dancing Queen”. Album zajął siódme miejsce na szwedzkiej liście przebojów, a znalazły się na nim covery ABBY. Wiele z tych piosenek trafiło na setlistę trasy (np. „Waterloo” czy „SOS”).

Szczęśliwcy, którzy bawili się do piosenek artystki w sztokholmskim Friends Arena, prawdopodobnie żegnali schodzącą ze sceny gwiazdę. W niedawnym wywiadzie dla „The Sun” Cher zapowiedziała, że to ostatnia trasa koncertowa z jej udziałem.

„Myślę, że to koniec. Nie dlatego, że nie potrafię dać dobrego show, ale z powodu mojego wieku”, powiedziała.


Strona główna Szwecja Sztokholm Ekstrawagancki koncert Cher w Sztokholmie. Artystka zapowiada koniec kariery.

Warto przeczytać

Tegnell: „Gdyby tylko można było cofnąć czas…”

Szwedzka strategia walki z koronawirusem okazała się kontrowersyjna. Przypomnijmy: podczas gdy większość państw Europy zdecydowała się na bezwzględny lockdown, w Szwecji życie...

Szwecja miała właśnie najgorętszy dzień w roku

Lato jeszcze się nie rozpoczęło a już jedno miasto odnotowało najgorętszy dzień w Szwecji. Według wstępnych danych szwedzkiej krajowej...

Spada zaufanie obywateli do szwedzkiego rządu

Nowy sondaż sporządzony przez Sifo wskazuje, że zaufanie Szwedów do rządu spadło poniżej 50 procent. Mieszkańcy Szwecji coraz mniej ufają też Agencji...