fbpx
Booking.com

Ekstrawagancki koncert Cher w Sztokholmie. Artystka zapowiada koniec kariery.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Cher ruszyła w pożegnalną trasę koncertową. Już trzecią w swej karierze. Pierwsza, z 2002 roku, wbrew zapowiedziom nie była kresem jej kariery. Trasa Here We Go Again Tour obejmuje dziewięć państw Europy. 17 października Cher dała show w Sztokholmie.

73-letnia artystka ze Stanów Zjednoczonych rozpoczęła karierę w połowie lat sześćdziesiątych. W Szwecji koncertowała już kilkukrotnie, między innymi podczas tras Love Hurts Tour (1992), Do You Believe? (1999) oraz Living Proof: The Farewell Tour (2004).

I tym razem nie obyło się bez ekstrawaganckich kostiumów, karkołomnej choreografii oraz krzykliwej scenografii. Cher pojawiła się na scenie między innymi w niebieskiej, błyszczącej się sukience, podczas gdy jej tancerze wykonywali swój układ w strojach centuriona.

Cher wykonuje podczas trasy około dwadzieścia piosenek. Znajdują się wśród nich przeboje – „Believe”, „If I Could Turn Back Time” – oraz nagrania mniej znane (np. „Gayatri Mantra”, podczas którego artystka wjeżdża na scenę, siedząc na… sztucznym słoniu).

Uwagę zwraca też segment neoburleskowy, hołdujący musicalowi „Burlesque”. To ostatni, jak dotąd, film, w których Cher wystąpiła w głównej roli. Na ekranie partnerowała Christinie Aguilerze, która w lipcu dała koncert na Kirjurinluoto Arena w Finlandii (przyszło na niego 35 tys. ludzi).

Here We Go Again Tour to trasa promująca album „Dancing Queen”. Album zajął siódme miejsce na szwedzkiej liście przebojów, a znalazły się na nim covery ABBY. Wiele z tych piosenek trafiło na setlistę trasy (np. „Waterloo” czy „SOS”).

Szczęśliwcy, którzy bawili się do piosenek artystki w sztokholmskim Friends Arena, prawdopodobnie żegnali schodzącą ze sceny gwiazdę. W niedawnym wywiadzie dla „The Sun” Cher zapowiedziała, że to ostatnia trasa koncertowa z jej udziałem.

„Myślę, że to koniec. Nie dlatego, że nie potrafię dać dobrego show, ale z powodu mojego wieku”, powiedziała.


Strona główna Szwecja Sztokholm Ekstrawagancki koncert Cher w Sztokholmie. Artystka zapowiada koniec kariery.

Warto przeczytać

30% populacji w Szwecji jest już odporna na COVID-19

Architekt szwedzkiej strategii niestosowania blokad powiedział, że nawet 30% populacji może być teraz odporna na COVID-19, co nie jest poparte żadnymi...

12-letnia dziewczyna została zwabiona do szwedzkiego domu dla azylantów

12-letnia dziewczynka zgłosiła, że ​​została zgwałcona w ośrodku dla uchodźców w gminie Österåker. Podobno została tam zwabiona razem z jej przyjaciółką, według...

Sąd uniewinnił afgańskiego gwałciciela

Szwedzki sąd apelacyjny unieważnił karę więzienia, jaką nałożono na afgańskiego imigranta-pedofila. Uznano, że mężczyzna, który dokonał gwałtu na dziewczynce, nie znał jej...