Dziewczyna zmarła po strzelaninie w Botkyrce

Policja znalazła ranną dziewczynę w Botkyrka pod Sztokholmem w niedzielny poranek. Zmarła później rano w szpitalu. Według policji miała mniej niż 15 lat.

O godzinie 03:27 otrzymano alarm o słyszanych w okolicy hukach i informacji o przypuszczalnie poszkodowanej osobe. W momencie kiedy policja przybyła na miejsce zdarzenia, w pobliżu stacji benzynowej w Norsborgu znaleźli dziewczynę z ranami postrzałowymi.

Ranna dziewczyna została zabrana do szpitala gdzie zmarła z powodu odniesionych obrażeń, rzecznik policji poinformował o całym wydarzeniu o godzinie 10:00 w niedzielę. Rodzina zmarłej dziewczyny zostali powiadomieni.

Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringów w okolicy. Strzelanina jest obecnie badana jako morderstwo.

– W ciągu dnia będziemy pracować na terenie miejsca przestępstwa nad sprawą. Chodzi o bezpieczeństwo śledzenia, sprawdzanie kamer monitorujących i rozmowę z ludźmi, którzy mogli coś zobaczyć lub usłyszeć, mówi Eva Nilsson ze sztokholmskiej policji.

Nikt nie został aresztowany i w tej chwili nie można udzielić dalszych informacji, ponieważ może to skomplikować dalsze śledztwo, które jest w początkowej fazie, pisze policja na swojej stronie internetowej.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe światło na sprawę zatonięcia promu MF Estonia, stanęli przed sądem....

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...