fbpx

Dziewczyna zmarła po strzelaninie w Botkyrce

Policja znalazła ranną dziewczynę w Botkyrka pod Sztokholmem w niedzielny poranek. Zmarła później rano w szpitalu. Według policji miała mniej niż 15 lat.

O godzinie 03:27 otrzymano alarm o słyszanych w okolicy hukach i informacji o przypuszczalnie poszkodowanej osobe. W momencie kiedy policja przybyła na miejsce zdarzenia, w pobliżu stacji benzynowej w Norsborgu znaleźli dziewczynę z ranami postrzałowymi.

Ranna dziewczyna została zabrana do szpitala gdzie zmarła z powodu odniesionych obrażeń, rzecznik policji poinformował o całym wydarzeniu o godzinie 10:00 w niedzielę. Rodzina zmarłej dziewczyny zostali powiadomieni.

Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringów w okolicy. Strzelanina jest obecnie badana jako morderstwo.

– W ciągu dnia będziemy pracować na terenie miejsca przestępstwa nad sprawą. Chodzi o bezpieczeństwo śledzenia, sprawdzanie kamer monitorujących i rozmowę z ludźmi, którzy mogli coś zobaczyć lub usłyszeć, mówi Eva Nilsson ze sztokholmskiej policji.

Nikt nie został aresztowany i w tej chwili nie można udzielić dalszych informacji, ponieważ może to skomplikować dalsze śledztwo, które jest w początkowej fazie, pisze policja na swojej stronie internetowej.

Strona główna Szwecja Sztokholm Dziewczyna zmarła po strzelaninie w Botkyrce

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Udaremniona próba ucieczki. Zabójca nie zdołał zbiec z więzienia

Peter Madsen, wynalazca i konstruktor, skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo, usiłował uciec z więzienia. Został jednak złapany i ponownie trafi za...