fbpx

Dwa “najlepsze miejsca na świecie” znajdują się w Szwecji

Dwa niecodzienne hotele zlokalizowane w Szwecji uznano za jedne z najlepszych na całym świecie.

Szukasz kredytu w Szwecji, zobacz przygotowany przez nas pasaż finansowy.

Pierwszy z hoteli powstał niemal wyłącznie z lodu. Drugi zaś położony jest na wysokości, pomiędzy drzewami. Amerykański tygodnik “Time” uplasował oba budynki na swojej liście “stu najlepszych miejsc świata”.

W lapońskiej wiosce Jukkasjärvi, nieopodal Kiruny, mieści się słynny Ishotellet – hotel stworzony z lodu i śniegu. To miejsce popularne zarówno w Europie, jak i Ameryce, często zresztą nagradzane za architektoniczną kreatywność.

Z największą pochwałą spotkała się sekcja hotelu o nazwie “Icehotel 365”. W magazynie “Time” czytamy:

“Nie ma drugiego takiego hotelu jak Icehotel 365. Ten sektor Ishotellet otwarty jest przez cały rok. Znajdują się w nim lodowe rzeźby przedstawiające zwierzęta, a także wydrążone w lodzie schody. Aby lód nie uległ roztopieniu, cały hotel działa w oparciu o urządzenia napędzane energią słoneczną. Energia jest przechwytywana, a temperaturę dostosowuje się do warunków panujących w środku budynku. Słupki rtęci pokazują w Ishotellet -5 stopni Celsjusza.”

Również w Harads, na północy Szwecji, znajduje się niezwykła budowla. Tak zwany Tree Hotel położony jest głęboko w lesie, a uruchomiony został już osiem lat temu. Od tego czasu gościli w nim celebryci i gwiazdorzy z całego świata.Pokoje hotelowe w niczym nie przypominają prymitywnych domków na drzewie – są wręcz luksusowe. Jeden z pokoi obudowany został za pomocą lustrzanych płyt i odbija w sobie okoliczne widoki. Z tego powodu na pierwszy rzut oka jest niemal niewidoczny. Inne pokoje przypominają ptasie gniazda oraz spodki kosmiczne.

“Mieszkańcy niektórych pokoi będą musieli udać się do osobnego budynku, by wziąć prysznic. Ale wszyscy zgodnie przyznają, że to bardzo małe poświęcenie, bo wizyta w takim miejscu to coś więcej niż camping. Odpoczynek w leśnym hotelu pozwoli gościom zobaczyć zorzę polarną na własne oczy” – pisano w “Time”.

Notowanie “stu najlepszych miejsc na świecie” podzielono na cztery kategorie. Grupa pierwsza skupia się na miejscach, które warto zobaczyć, grupa druga – na miejscach, w których warto się zatrzymać, kolejna – na miejscach, w których koniecznie trzeba coś zjeść, a ostatnia – na miejscach, w których warto się napić.Także inne skandynawskie lokalizacje zostały uwzględnione w zestawieniu. “Time” rekomendował też park rozrywki Tivoli Gardens w Kopenhadze, helsińską saunę Löyly oraz geotermalne spa Bláa Lónið (Błękitna Laguna), położone w Islandii.Strona główna Wiadomości Szwecja Dwa "najlepsze miejsca na świecie" znajdują się w Szwecji

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.

Fox News o sytuacji epidemicznej w Szwecji i odporności stadnej

Kilka dni temu w amerykańskiej stacji informacyjnej Fox News powrócił temat koronawirusa w Szwecji. W programie „White...