Duński współtwórca Skype’a wprowadza roboty dostarczające przesyłki

Współtwórca Skype’a z Danii przygotowuje się do wprowadzenia w 2017 roku armii robotów dostarczających przesyłki do domów na całym świecie.

Przyszłość wyglądająca jak w kreskówce o rodzinie Jetsonów zbliża się coraz bardziej.

Już niedługo będziemy mogli na naszych chodnikach spotkać roboty dostarczające zakupione towary do naszych domów. A nad naszymi głowami będą latać drony, wykonujące tą samą pracę.

Duński współtwórca Skype’a zamierza wprowadzić roboty poruszające się po ziemi i dostarczające nam przesyłki do domów. Janus Friis i jego partner Ahti Heinla ogłosili w poniedziałek powstanie nowej firmy Starships Technologies, która będzie zajmować się takimi robotami.

Planują oni zbudowanie małych robotów dostarczających przesyłki, co według nich, “będzie wyjątkowo wygodne i pozwoli zaoszczędzić każdemu klientowi duże sumy oraz otworzy nowe możliwości przed handlem i firmami dostarczającymi towary.”

Według nich roboty będą bezpieczne, praktyczne i nie będą emitować zanieczyszczeń.

“Nasza wizja ma trzy zera – zerowe koszty, zerowy czas oczekiwania oraz zerowy wpływ na środowisko. Chcemy zrobić tak wiele dla lokalnego handlu jak dużo zrobił Skype dla globalnej komunikacji,” powiedział Heinlsa, prezes Starship Technologies, w swoim oświadczeniu dla prasy.

Henla dodał, że jego sposób dostarczania produktów będzie bezpieczniejszy od dotychczas proponowanych rozwiązań z latającymi dronami, które są testowane między innymi przez Amazon.

“Nasze roboty będą poruszać się w tempie 6,5 kilometra na godzinę – czyli w tempie szybkiego marszu. Nie będą latać, bo nie są dronami. Będą przemieszczać się po chodnikach w normalnym miejskim ruchu.”

Roboty będą poruszać się samodzielnie, będzie jednak możliwość przejęcia sterowania przez człowieka-operatora w centrali, jeśli będzie taka potrzeba. Urządzenia będą także wyposażone w systemy antykradzieżowe.

Według zapowiedzi pierwsze roboty rozpoczną swoją pracę na początku 2016 roku w londyńskim okręgu Greenwich, a następnie zostaną wprowadzone w USA. Twórcy w wywiadzie dla duńskiej gazety finansowej Børsen powiedzieli, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w Danii pojawią się one w 2017 roku.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Szwecja zakazuje wjazdu z Norwegii

Szwedzki rząd ogłosił w niedzielę zakaz wjazdu z Norwegii, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa. „Zakaz obowiązuje od...

Statystyki policyjne: rekordowa liczba eksplozji w Sztokholmie w 2020 roku

Nowo udostępnione statystyki policyjne wykazały, że w 2020 roku w Sztokholmie zanotowano rekordową liczbę eksplozji i detonacji. Wszystko to...

Musisz przeczytać

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których...

Norwegia: fałszywe wyniki testów na obecność koronawirusa do kupienia w Polsce

Dziennikarze norweskiego serwisu informacyjnego „NRK Nyheter” nagłośnili, że w...