47 letni pastor obiecując wyjazd na zagraniczną wycieczkę namówił 16 letniego chłopca do uprawiania z nim seksu, tak zeznał były pastor przed sądem w Holbæk.

Pastor poznał 16 letniego chłopca na stronie z ogłoszenia towarzyskimi gejów boyfriend.dk. Podając się za pracownika wojska, pastor rozpoczął rozmowę z nastolatkiem z Jutlandii.

Były pastor kościoła w Tømmerup jest oskarżony o molestowanie 12 dzieci w wieku 12-17 lat. Podczas procesu we wtorek okazało się, że pastor wielokrotnie nagrywał seks z 16 latkiem.

„Jeśli chcieliśmy kiedyś robić dobre filmy to musieliśmy ćwiczyć,” zeznał były pastor przed sądem. Obiecywał on chłopcu w nagrodę wycieczkę do Brazylii.

Po poznaniu chłopca przez Internet pastor zapłacił za jego przyjazd z Jutlandii na parafię w małej wsi
Tømmerup w północnozachodniej Zealandii.

Mężczyzna zeznał też, że dał nastolatkowi pieniądze na zakup haszyszu w kopenhaskiej Christianii. Nagrania zostały przedstawione na zamkniętej sesji sądu, na której pastor nie był obecny na własną prośbę.

Zeznał on, że nie było jego intencją nakręcenie ‘prawdziwego’ filmu pornograficznego i że wyraźnie mówił o tym chłopcu.

„On wiedział, że te filmy były tylko dla zabawy a nie były przeznaczone do dystrybucji.” Mężczyzna twierdzi, że wszystkie stosunki seksualne odbywały się za zgodą z obu stron.

„Znałem go bardzo dobrze i wiem, że jeśli nie chciałby on kontynuować to powiedziałby mi o tym. To była przyjemność zarówno dla mnie jak i dla niego,” cytuje pastora agencja Ritzau.

Związek tych dwóch osób trwał aż do wieku 20 lat młodego mężczyzny i według pastora stale pozostawał całkowicie dobrowolny. Proces mężczyzny dotyczący jeszcze 30 innych zarzutów ma zakończyć się w listopadzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.