fbpx

Duńska policja wprowadza do służby pojazdy z rentgenowskimi skanerami

Duńskie służby celne pokazały pojazd wyposażony w urządzenie rentgenowskie pozwalające na prześwietlanie przemytników w celu wykrycia przenoszonych narkotyków.

Tak wyposażony pojazd, pierwszy na świecie, będzie krążył po Danii i sprawdzał osoby podejrzewane o przemyt narkotyków.

„Przemytnicy są coraz bardziej kreatywni, musimy więc mieć pewność, że za nimi nadążamy,” wyjaśnił w oświadczeniu prasowym Preben Bucholtz, wiceprezes Duńskiej Służby Podatkowej.

„Nowy skaner jest ważnym narzędziem, które to celnicy będą wykorzystywać w swojej codziennej walce z napływem narkotyków do kraju.”

Bucholtz powiedział, że jedną z zalet systemu jest szybkość z jaką podejrzenia o przemyt mogą zostać potwierdzone lub oddalone, minimalizuje to zatem uciążliwości dla osób podróżujących.

Osoby podejrzewane o przenoszenie narkotyków stają na specjalnej platformie w samochodzie i zostają prześwietlone w pełnym ubraniu.

Wykwalifikowany operator urządzenia, przegląda dwa zdjęcia, jedno całego ciała, a drugie tylko tułowia. Jeśli skan wykaże jakieś podejrzane przedmioty, osoba taka zostanie przekazana policji do dokładnej kontroli.

Nowojorska policja była krytykowana za używanie wojskowych skanerów rentgenowskich pozwalających przyglądać się temu co znajduje się za ścianą. Duńskie służby celne są pierwszymi na świecie, które postanowiły używać skanerów na ulicach.

Strona główna Wiadomości Dania Duńska policja wprowadza do służby pojazdy z rentgenowskimi skanerami

Warto przeczytać

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Szwecja: „klany” gangsterskie sprawują władzę nad dzielnicami dużych miast

Szwedzka policja ma trudności w zapanowaniu nad „klanami” gangsterskimi, które korzystają rzekomo z własnego wymiaru sprawiedliwości i przyczyniają się do wzrostu brutalnych...

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...