fbpx

Duńska Partia Ludowa: “Imigranci muszą obchodzić Boże Narodzenie, żeby stać się Duńczykami”

Anty-imigracyjna Duńska Partia Ludowa domaga, się żeby imigranci obchodzili chrześcijańskie święta takie jak Boże Narodzenie i Wielkanoc, jeśli chcą się nazywać ‘Duńczykami’.

„Chodzenie do kościoła,” według rzecznika partii Martina Henriksena, co najmniej naprowadzi nowo przybyłych na „właściwą drogę.”

Wezwanie takie pojawiło się zaledwie tydzień po tym, jak Duński parlament zajmował się pytaniem co to znaczy być ‘Duńczykiem’.

Henriksen powiedział, że obchodzenie chrześcijańskich świąt pomoże przyjezdnym zrozumieć kulturę tego kraju.

„Aby to zrobić, musisz zrozumieć chrześcijaństwo i jego znaczenie dla Duńczyków,” uważa Henriksen. „Musisz brać udział w tej części naszej kultury, aby doznać tego co łączy poprzez tradycję i rytuały większość naszego społeczeństwa.”

Uważa on, że imigranci powinni obchodzić chrześcijańskie święta takie jak Wigilia i Boże Narodzenie a nawet chodzić do duńskich kościołów. „Możesz wejść do kościoła w Wielkanoc, nawet jeżeli chcesz się tylko przyjrzeć co tam się dzieje,” powiedział.

Sugestie Duńskiej Partii Ludowej zostały ostro skrytykowane przez pozostałe partie, przedstawicielka Sojuszu Liberalnego Laura Lindahl uznała próbę utożsamiania narodowości z religią za ‘nie-duńską.’

„To bardzo niebezpieczne sprowadzać duńskość do religijności,” uważa przedstawiciel Socjaldemokratów Dan Jørgensen. „W rzeczywistości uważam, że jedną z najbardziej duńskich rzeczy jest nie wtrącanie się w to co inni myślą i w co wierzą.”

Duńczycy znów dyskutują o tym kto może nazywać się Duńczykiem

Strona główna Wiadomości Dania Duńska Partia Ludowa: "Imigranci muszą obchodzić Boże Narodzenie, żeby stać się Duńczykami"

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...