fbpx

Dron wstrzymał ruch na sztokholmskim lotnisku Arlanda

Starty i lądowania samolotów zostały wstrzymane na godzinę w poniedziałkowe popołudnie po tym jak dostrzeżono drona w pobliżu lotniska.

Władze podały w komunikacie, że dron spowodował wstrzymanie ruchu lotniczego na tym najbardziej ruchliwym w Szwecji lotnisku w poniedziałek w godzinach od 15:50 do 16:50.

W tym czasie dwa nadlatujące samoloty zgłosiły, że kończy im się paliwo i pozwolono im jednak na wykonanie lądowania.

Zgodnie z procedurą na pasie oczekiwały na lądujące samoloty karetki, policja i inne służby, jednak oba lądowania przebiegły jak najbardziej prawidłowo.

‘Pierwszy samolot wylądował bez problemów o godzinie 16:19 a drugi o 16:22, także bez żadnych zakłóceń,” podała sztokholmska policja na swojej stronie internetowej.

Policja, która została wezwana na lotnisko starała się odnaleźć drona i jego operatora.

Około 16:50 przywrócono normalny ruch lotniczy, jednak Swedavia, czyli operator lotniska Arlanda ostrzegł, że opóźnienia mogą potrwać jeszcze przez jakiś czas.

Strona główna Wiadomości Szwecja Dron wstrzymał ruch na sztokholmskim lotnisku Arlanda

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...