fbpx

Dlaczego warto wybrać się na zimowisko z biurem podróży?

Wyjazd na narty nie musi kojarzyć nam się wyłącznie z gorączkowym poszukiwaniem ofert w sieci, a później dostosowywaniem do wybranego hotelu środka transportu. Możemy załatwić wszystko za jednym razem, korzystając z oferty biura podróży.

Narty samolotem – to łatwe

Jakie są zalety wyboru samolotu, jako środka dostania się na wymarzone zimowisko:

  • Czas podróży skrócony do minimum
  • Brak problemów w trakcie podróży (przegląda samochodu, łańcuchy, tankowanie, przerwy)
  • Redukcja bagażu do minimum
  • Wygoda

Wybierając samolot jako nasz środek komunikacji podczas wypadu na zimowe ferie przede wszystkim oszczędzamy czas, ale nie tylko, bo przecież jeśli chcielibyśmy się wybrać na narty własnym samochodem, musimy zacząć od jego przegotowania. Przegląd, zaopatrzenie się w łańcuchy, sprawdzenie wymagań ubezpieczeniowych w kraju, do którego się wybieramy. A to dopiero początek i pierwszy argument ku temu, że na narty samolotem wybrać się jest znacznie korzystniej.

Dalekie podróże w dwie godziny

Wybierając jako destynację naszych zimowych wakacji np. Austrię, musimy się liczyć po pierwsze z czasem podróży ponad kilkugodzinnym, a po drugie z nieokreślonymi bliżej warunkami na miejscu. Oczywiście zarówno Austria jak i większość zachodnich krajów, gdzie z chęcią spędzamy zimowe wakacje posiada bardzo zaawansowany system komunikacji (autostrady, drogi ekspresowa i pełna infrastruktura wokół), niestety o jakości i przejezdności dróg bliżej narciarskich kurortów niewiele można powiedzieć. Jeśli wybieramy się w okolice lodowców, oczywiście możemy liczyć na to, że drogi będą przejezdne, jeśli jednak zdarzy się załamanie pogody i lawina, może się okazać, że dostępność najwyżej położonych miejscowości będzie ograniczona. Stąd znacznie lepiej niż własny samochodów wybrać się na narty samolotem.

Zalety korzystania z ofert biur podróży podczas wyboru zimowych wakacji

Oczywiście na narty samolotem możemy wybrać się samodzielnie organizując wyjazd, jednak są elementy, które mogą skutecznie do tego zniechęcić. Samodzielna organizacja wyjazdu na narty oznacza, że będzie trzeba zadbać o takie szczegóły jak transfer z lotniska w miejsce pobytu, a to może już nastręczać trudności. Jeśli nie formalne to na pewno finansowe. Wynajem samochodu tuż pod lotniskiem zwykle nie jest tani. Wynajmujące samochody formy doskonale widzą, że część turystów nie ma innego wyjścia, jak skorzystać z ich oferty i uczyni to niezależnie od kosztów, dlatego czasem decydując się na wynajem samochodu, którym udamy się w miejsce pobytu, musimy doliczyć koszt przynajmniej jednej doby hotelowej. Zaś wybierając opcję narty samolotem z biurem podróży o transfer z lotniska nie musimy się w ogóle martwić biuro podróży zadba o wygodny autobus i bezproblemowe dostarczenia nas w miejsce, gdzie spędzimy tydzień lub dwa naszego zimowego urlopu.

Jak szukać ciekawych ofert biur podróży?

Warto o wakacjach zimowych pomyśleć już wczesną jesienią i śledzić na bieżąco oferty biur podróży. Niejednokrotnie w ramach tzw. ofert first minute, będziemy mogli sporo zaoszczędzić, decydując się na wakacje np. już początkiem września. Jednak równie atrakcyjne mogą być tzw. oferty last minute, czyli wyjazdy bardzo spontaniczne, na jakie możemy się zdecydować dzień przed rozpoczęciem turnusu. To ciekawa opcja dla wszystkich, którzy za niską cenę, są gotowi natychmiast się spakować i już następnego dnia szusować po atrakcyjnych zboczach Alp.

Więcej znajdziesz na https://www.primoris.pl/narty

Strona główna Rozmaitości Dlaczego warto wybrać się na zimowisko z biurem podróży?

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Udaremniona próba ucieczki. Zabójca nie zdołał zbiec z więzienia

Peter Madsen, wynalazca i konstruktor, skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo, usiłował uciec z więzienia. Został jednak złapany i ponownie trafi za...