-Reklama-

 

Przeglądanie wszystkich ofert wypożyczalni samochodów znajdujących się na rynku jest często bardzo męczące i czasochłonne. Dodatkowo szeroki wachlarz możliwości, które oferują poszczególne wypożyczalnie zamiast ułatwiać wielokrotnie utrudnia podjęcie decyzji. Wybór profesjonalnej i rzetelnej wypożyczalni samochodów stał się więc obecnie prawdziwym wyzwaniem, szczególnie dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli do czynienia z podobnymi usługami.

 

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na wynajem samochodu lub wręcz przeciwnie jesteś po kilku nieudanych próbach i zastanawiasz się gdzie szukać dobrych ofert, czym się kierować przy wyborze oraz na, co zwrócić uwagę podczas wypożyczenia samochodu koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami i radami. Może właśnie dzięki zastosowaniu tych kilku zasad zyskasz zadowolenie i nie będziesz już miał powodu do narzekań, a Twoje podróże staną się wyjątkowo komfortowe.

Jak znaleźć korzystną ofertę wynajmu samochodu?

Poszukiwania warto zacząć od przejrzenia ofert wyłącznie sprawdzonych wypożyczalni samochodów, czyli firm o najdłuższym okresie działalności, posiadających korzystne warunki umowy, a także dobre opinie wśród klientów. W tym celu można skorzystać ze specjalnie do tego przeznaczonych wyszukiwarek internetowych, za pomocą których porównanie cen w poszczególnych wypożyczalniach samochodów oraz znalezienie idealnego dla siebie auta jest dużo szybsze i prostsze.

Zauważalny wzrost konkurencyjności wśród wypożyczalni samochodowych sprawił, że jakość i cena oferowanych usług uległa zmianie. Największe wypożyczalnie samochodów starają się utrzymać wysokie standardy nie obciążając zbytnio finansowo klienta. Renomowaną firmą, która zdobyła zaufanie i uznanie klientów jest chociażby CareFree. Jest to jedna z najlepiej prosperujących wypożyczalni, aktualnie składająca się z 14 oddziałów znajdujących w największych miastach polskich, takich jak Poznań, Wrocław, Kraków, Warszawa czy Gdańsk.

Rodzaje ofert

Zanim dokonasz jakiejkolwiek rezerwacji skup się na swoich oczekiwaniach i potrzebach. Określ jaki samochód, z jakim wyposażeniem i na jaki okres czasu będzie Ci potrzebny. W ten sposób unikniesz już na wstępie rozczarowania. W najlepszych wypożyczalniach znajdziesz różne rodzaje ofert, z którymi należy się najpierw zapoznać.

Poszczególne wypożyczalnie samochodów różnią się nie tylko wielkością, ale także klasą pojazdów, a co za tym idzie również ceną ofert. Cześć wypożyczalni specjalizuje się w wynajmie określonych pojazdów np. wyłącznie luksusowych samochodów, chociaż na rynku największą popularność osiągają firmy z licznymi oddziałami, które są sprawdzone i mogą zadowolić każdego klienta.

Sieciowe wypożyczalnie samochodów oferują swoim klientom rozmaite umowy, od krótko przez średnio do długoterminowych. Firma CarFree w ramach umowy krótkoterminowej umożliwia wynajęcie samochodu na okres do jednego miesiąca. Jeśli planujesz podróż samolotem i potrzebujesz transportu z lotniska lub samochodu okazjonalnie, na imprezę okolicznościową jest to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Dzięki zawarciu umowy krótkoterminowej tanio i szybko otrzymasz z wypożyczalni doskonale wyposażony i zadbany samochód. W CarFree zapłacisz tylko za wynajem samochodu oraz paliwo, gdyż firma nie wymaga wpłacenia kaucji.

Wypożyczenia średnioterminowo są najczęściej proponowane w sytuacji wynajmu auta na okres od miesiąca do roku. Mimo, że z tego rodzaju wypożyczeń korzystają głównie firmy to oferta ta skierowana jest również do indywidualnych klientów. CarFree świadczy w tym zakresie usługi, tak aby każdy klient miał możliwość jak największego wyboru samochodów w atrakcyjnej cenie i przy minimalnych formalnościach.

W przypadku wynajmu samochodu w CarFree na dwa do pięciu lat klient zobowiązany jest do zawarcia umowy długoterminowej. Oferta ta pozwala na zaoszczędzenie nie tylko czasu, ale także pieniędzy, gdyż nie trzeba już załatwiać dokumentów związanych z zakupem czy leasingiem oraz martwić się o dodatkowe wydatki. W tej ofercie obowiązują niskie i stałe koszty, które są indywidualnie dopasowywane do każdego klienta.

Nie jedna wypożyczalnia, w tym CarFree ma do dyspozycji na wynajem busy osobowe i dostawcze oraz luksusowe samochody.  Wszystko  po to, aby klient, który będzie chciał skorzystać z ich usług wyszedł jak najbardziej zadowolony.

Co jest ważne podczas wynajmu auta?

Po zapoznaniu się z interesującymi ofertami i rezerwacji wybranego samochodu przychodzi kolej na jego odbiór. Rzetelne wypożyczalnie samochodów takie jak CarFree dokładnie informują klientów o przebiegu całego procesu, ale zanim przyjmiesz auto zwróć uwagę na kilka kwestii, dzięki czemu ustrzeż się przed niepotrzebnymi nieporozumieniami i kłopotami.

Godziny odbioru i zwrotu

W większości wypożyczalni zwrot i odbiór auta należy wykonać w wyznaczonym czasie. Problem zaczyna się w momencie kiedy zaplanowany wyjazd wymaga rozpoczęcia i  zakończenia wynajmu samochodu w nietypowych godzinach. Z pomocą przychodzą jednak wypożyczalnie typu CarFree, które działają od wielu lat, mają spore doświadczenie w tej branży i znają potrzeby swoich klientów, dlatego też otwarte są całodobowo i to przez 7 dni w tygodniu.

Czas wypożyczenia

Niektórych wyjazdów nie jesteśmy w stanie dokładnie zaplanować, co do minuty. Niekiedy pojawia się potrzeba wydłużenia czasu wypożyczenia lub go przesunięcia. Jeśli grozi to również Tobie udaj się do wypożyczalni samochodów, która zapewni Ci sprawną zmianę takiej decyzji. Bądź jednak świadomy, że wypożyczalnie zastrzegają sobie prawo do zmiany czasu wynajmu wynajmu tylko w wyjątkowych sytuacjach oraz po wcześniejszym poinformowaniu.

Lokalizacja

Osobom, którym zależy na swobodnym przemieszczaniu się pomiędzy różnymi miastami i możliwość odbioru oraz zwrotu aut w każdym z nich znacznie ułatwił rozwój sieciowych wypożyczalni samochodów. Jest to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku klientów potrzebujących auta tylko w jedną stronę. Coraz częściej sprawdzone i profesjonalne wypożyczalnie oferują darmowe podstawienia samochodu pod wybrany adres, aczkolwiek warto to sprawdzić zanim dokona się rezerwacji, aby nie narażać się na dodatkowe koszty.

Limit kilometrów

Przy podpisywaniu umowy należy sprawdzić czy obowiązuje nas limit kilometrów. W przypadku wynajmu krótkoterminowego jest to rzadkość, ale już przy umowie długoterminowej i na luksusowe auta jest to norma. Szczegółowe informacje o limicie kilometrów i konsekwencjach dotyczących jego przekroczenia dowiesz się z regulaminu wypożyczalni lub bezpośrednio od obsługi. Jako klient CarFree możesz otrzymać takie informacje dzwoniąc na infolinię lub korzystając z panelu klienta znajdującego się na stronie internetowej firmy.

Dodatkowy kierowca

Na dłuższe wyprawy dobrze jest zgłosić podczas wynajmu dodatkowego kierowcę, szczególnie gdy już na samym początku myślisz, że któryś z pasażerów mógłby zmienić Cię za kierownicą. Niektóre wypożyczalnie naliczają opłaty za zgłoszenie dodatkowego kierowcy, natomiast CarFree wymaga wyłącznie podania dokładnych danych wraz z prawem jazdym i dokumentem tożsamości takiej osoby. Warto to zrobić, gdyż razie wypadku kiedy kierowcą jest nie upoważniona do tego osoba, ubezpieczenie ulega unieważnieniu, a wynajmujący zostaje obciążony całkowitymi kosztami naprawy.

Przekraczanie granicy

Możliwość przekroczenia granicy i odbycia podróży poza krajem wynajmu nie stanowi już najmniejszego problemu. W szybki i łatwy sposób można uzyskać taką zgodę w każdej profesjonalnej wypożyczalni, wystarczy dać znać pracownikom o takiej potrzebie. W CarFree możesz to zrobić nawet telefonicznie.

Kaucja

Coraz częściej wypożyczalnie rezygnują z pobierania kaucji, chcąc zachęcić w ten sposób większą liczbę osób do korzystania z tego typu usług. Oferty bez kaucji można znaleźć między innymi w wypożyczalni samochodów CarFree.

Stan samochodu

Wypożyczalnie starają się zapewnić klientom zadbane i jak najnowsze pojazdy, warto jednak pamiętać, że samochody przeznaczone na wynajem są mocno eksploatowane i mają duży przebieg, co w konsekwencji może się przełożyć na ich stan oraz w ostateczności na komfort podróży. Przed odjazdem z miejsca odbioru auta obejrzyj więc dokładnie pojazd i zgłoś wszystkie uszkodzenia. Dodatkowo nie zapomnij sprawdzić sprawności opon i oświetlenia oraz poziomu płynów. Zapoznaj się z protokołem przekazania pojazdu i zweryfikuj czy zawarto w nim wszystko to, co wydało Ci się istotne.

Anulowanie rezerwacji

Bezpłatna anulacja rezerwacji jest możliwa 48 h lub 24 h przed zwrotem wynajętego auta, w zależności od obowiązującego w danej wypożyczalni regulaminu. W Carfree w celu dokonania unieważnienia rezerwacji i otrzymania pełnego zwrotu kwoty za wypożyczenie samochodu należy skontaktować się z obsługą dobę przed terminem oddania pojazdu.

Co trzeba mieć, aby wynająć samochód?

Mimo, że każda wypożyczalnia posiada nieco inne warunki zawierania umów to wynajem samochodu bez ważnego prawa jazdy i dokumentu tożsamości jest niemożliwe. Poza tym auta wypożyczane są jedynie kierowcom, którzy posiadają prawo jazdy od roku i mają ukończone 21 lat.

Oszczędność czy gwarancja jakości?

Jest wiele kwestii, które należy mieć na uwadzę wypożyczając jakikolwiek pojazd. Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek i wybrać sprawdzoną wypożyczalnię, z której korzystali już może Twoi znajomi czy rodzina. Jeśli jednak nie masz gdzie zasięgnąć opinii wynajmij auto w jednej z większych wypożyczalni, która zajmuje wysoką pozycję na rynku i dba o to, aby nie uległa ona zmianie. Im mniej znana i renomowana wypożyczalnia tym większa szansa, że oferta nie będzie odpowiadać Twoim oczekiwaniom. W takiej sytuacji najlepiej zaufać zawodowcom, pracującym sieciowych wypożyczalniach takich jak CarFree.