fbpx

Diagnostyka chłodnic płytowych gwarancją ich poprawnego działania

Chłodnice płytowe zostały zaprojektowane w celu otrzymania największej wymiany ciepła. Wszystko to zasługa zastosowania profilowanych płyt ze stali kwasoodpornej, które tworząc odpowiednie kanały pozwalają na przepływanie wody i oleju.

W celu zapewnienia ich poprawnego działania konieczna jest systematyczna regeneracja, czyszczenie oraz diagnostyka, tak aby uzyskać wiele korzyści z ich stosowania.

Budowa chłodnic płytowych i zalety ich wykorzystywania

Urządzenia te są lutowane łącznie we wszystkich zewnętrznych i wewnętrznych punktach styku. Chłodnice płytowe można zastosować z typem wodnym, dzięki czemu mogą być montowane na rurociągu powrotnym nawet przy bardzo wysokiej pulsacji ciśnienia lub obiegu pompy doładowującej. Ponadto płytowy wymiennik może posłużyć jako system do chłodzenia, jak i ogrzewania. Powszechnie znajduje zastosowanie do obniżania temperatury oleju hydraulicznego lub oleju smarnego. Wykorzystuje się ten mechanizm także do wody, powietrza, pary oraz gazu.

Największe korzyści ze stosowania płytowych wymienników ciepła to z pewnością ich zwiększona wytrzymałość, kompaktowa budowa, niskie koszty eksploatacji oraz poziom bezpieczeństwa. Urządzenia te znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest wydajna wymiana ciepła w instalacjach chłodniczych, klimatyzacji i w branży przemysłowej. Chłodnice płytowe są łatwe w montażu i obsłudze, a do tego prezentują szeroką gamę czynników chłodzących. Wszystkiego tego typu produkty są zgodne z obowiązującymi europejskimi dyrektywami w sprawie urządzeń ciśnieniowych.

Korzystanie z serwisów wymienników ciepła na najwyższym poziomie

W celu zachowania poprawnego funkcjonowania chłodnic płytowych warto zainwestować w ich systematyczny serwis. Oprócz uszczelek, płyt oraz pozostałych podzespołów, firmy oferują takie usługi jak czyszczenie chłodnic płytowychregeneracja chłodnic płytowych czy też diagnostyka chłodnic płytowych. Wszystkie wymienione czynności przeprowadzane są bez względu na producenta i model wymiennika. Posiadając wymienniki płytowe skręcane, lutowane czy spawane nie powinno być jakichkolwiek problemów ze znalezieniem firmy serwisującej taki rodzaj urządzeń.

Obecnie na rynku regeneracja chłodnic płytowych dotyczy także wielu płytowych pasteryzatorów, sterylizatorów, chłodnic i podgrzewaczy. Działania serwisowe polegają w głównej mierze na rozkręceniu wymiennika ciepła, demontażu starych, zużytych elementów, a także zbadanie aktualnego stanu technicznego. Specjaliści odpowiadający za diagnostykę urządzeń zadbają o poprawne skręcenie chłodnic płytowych oraz przeprowadzą testy szczelności.

Prace odbywają się w sposób kompleksowy, tj. wraz z serwisem firmy świadczące usługi dysponują nowymi częściami lub mogą wykorzystać podzespoły, które zostały zakupione przez klienta. Najczęściej firmy serwisujące chłodnice płytowe funkcjonują przez całą dobę, każdego dnia tygodnia z możliwością na terenie całej Polski.

Strona główna Rozmaitości Diagnostyka chłodnic płytowych gwarancją ich poprawnego działania

Warto przeczytać

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Szwecja: Försäkringskassan znów będzie wymagał zaświadczeń lekarskich od rodziców chorych dzieci

W marcu Szwedzka Agencja Ubezpieczeń Społecznych (Försäkringskassan) obwieściła, że nie jest wymagane zaświadczenie lekarskie od rodziców, którzy ubiegają się o zasiłek chorobowy...