Dania wykonała mały krok w kierunku medycznej marihuany

We wtorek Region Południowej Danii zgodził się na prace nad planem, według którego będzie to pierwszy region w Danii, w którym przypisywana będzie lecznicza marihuana.

Regionalna rada zdrowia rozpoczęła prace nad poszukiwaniem funduszy na pilotażowy program leczenia marihuaną.  

„Jest tak wiele osób cierpiących na poważne choroby takie jak rak lub skleroza, które uważają, że marihuana łagodzi skutki tych chorób,” powiedział przewodniczący rady Poul-Erik Svendsen.

Dodał on, że region zamierza rozpocząć pilotażowy program w ciągu roku, który będzie służył do oceny efektywności oraz możliwych skutków ubocznych przypisywania marihuany.

Pomimo trwającej debaty nad legalizacja używania marihuany oraz przytłaczającej większości Duńczyków popierającej legalizację medycznego jej użycia Dania tradycyjnie zachowuje bardzo twardą oficjalną linię prawną wobec zarówno użytku rekreacyjnego jak i medycznego konopi.

Jednak była centrolewicowa koalicja rządowa i obecnie rządząca partia Venstre zgodziły się w 2014 roku przeznaczyć fundusze na „projekt badawczy metod uśmierzania ból, łącznie z użyciem medycznej marihuany.”

Według DR, parlament obecnie rozważa rozluźnienie ogólnokrajowego prawo dotyczącego medycznego użycia marihuany.    

Strona główna Wiadomości Dania Dania wykonała mały krok w kierunku medycznej marihuany

Warto przeczytać

Chcesz kupić opuszczony szwedzki dom?

Na terenach wiejskich w Szwecji znajdują się niezamieszkałe domy, które stoją puste z powodu wyludnienia, gdy mieszkańcy przenoszą się do miast. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku.

Jaki podatek najlepiej wybrać dla pracowników najemnych w Szwecji? Czy polskie firmy jednoosobowe muszą płacić podatek w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku? Jaki podatek najlepiej...

Szwedzki rząd mówi, że szczepionka nie spowoduje ustąpienia pandemii

Rząd Szwecji spodziewa się, że pandemia będzie trwać do 2021 roku, nawet jeśli dostępne będą szczepionki, informuje Dagens Nyheter. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle...