fbpx

Dania: rząd wprowadza łagodniejsze kontrole graniczne

Władze Danii postanowiły znacząco złagodzić kontrole graniczne we wszystkich punktach wjazdu do kraju. Decyzję wprowadzono w życie w czwartek, 3 września.

Służby mają od teraz prowadzić kontrole wyrywkowo. Granicę kraju ma jednocześnie przekraczać tylko określona liczba podróżnych. Nowe kontrole mają znacząco ułatwić przepływ ruchu m.in. na lotniskach, a co za tym idzie – skrócić czas oczekiwania osób chcących wjechać do Danii.

Nie oznacza to, że na terminalach zapanuje chaos. Pracownicy pozostaną czujni i nadal będą dbali, by na przykład wszyscy podróżni mieli na twarzach maski ochronne.

Nowe zmiany spowodują też otwarcie wszystkich granic, które jeszcze niedawno były zamknięte. Takim regionem jest chociażby Jutlandia.

Jeśli chodzi o międzynarodowe porty lotnicze w Danii, wciąż będą na nich obecne służby policji. Prowadzone będą losowe kontrole obywateli strefy Schengen.

Silniejszej kontroli stanu zdrowia będą poddane te osoby, które przybywają do Danii z tzw. obszarów zagrożenia, a więc wszystkich państw, w których nadal panuje wysoka zachorowalność na COVID-19.

Od początku epidemii koronawirusa w Danii zmarło 621 osób, a liczba wszystkich potwierdzonych przypadków infekcji przekracza 15 300.

Strona główna Wiadomości Dania Dania: rząd wprowadza łagodniejsze kontrole graniczne

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Premier Szwecji: „pracujcie zdalnie, nie obejmujcie bliskich i przyjaciół”

Premier Stefan Löfven, zaniepokojony rosnącą liczbą nowych infekcji koronawirusowych, wezwał Szwedów do bezwzględnego przestrzegania odgórnych restrykcji. Choć druga fala zachorowań nie  dotarła...