Dania ma wystarczającą liczbę łóżek szpitalnych, aby poradzić sobie z COVID-19

Według urzędu ds. Zdrowia, Sundhedsstyrelsen, Dania ma wystarczającą pojemność w swoich szpitalach, aby obsłużyć rosnącą liczbę hospitalizowanych pacjentów z COVID-19.

Sundhedsstyrelsen potwierdził, że współpracuje również z władzami regionalnymi, aby zapewnić dostępność łóżek również w przypadku wzrostu liczby pacjentów.

Plan zakłada, że ​​w szpitalach w całym kraju będzie dostępnych ponad 800 łóżek, z czego 300 na oddziałach intensywnej terapii. 

„Epidemia COVID-19 stale się rozwija. Widzimy, że obecnie na intensywne oddziały przyjęto mniej osób, co miało miejsce wiosną. Wszystkie wskaźniki sugerują, że mniej hospitalizowanych pacjentów jest poważnie chorych niż wtedy ”- powiedział rzecznik Sundhedsstyrelsen, Agnethe Vale Nielsen.

Obecnie w Danii pacjenci z COVID-19 zajmują 41% miejsc w szpitalach na oddziałach ogólnych i 20% miejsc na intensywnej terapii zarezerwowanym dla pacjentów z COVID-19. 

Duńskie regiony planują dalsze zwiększanie swoich możliwości które mają zapewnić wystarczającą liczbę personelu sprzętu i miejsca do obsługi napływu pacjentów.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska Filminstitutet, Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź oraz Canal+ Polska....

Szwecja: w 2020 roku mniejszościom etnicznym wypłacono prawie 20 mln koron

Na przestrzeni 2020 roku Agencja ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF) wypłaciła miliony koron...

Musisz przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa....

Gmina Botkyrka pod Sztokholmem: płonie 100 tys. ton śmieci

W ciągu ostatnich dni mieszkańcy pewnych obszarów Sztokholmu mogli...