fbpx

Dania: czworo nastolatków przyznało się do wywołania pożaru na dworcu kolejowym.

Fredericia w Danii Południowej. Czworo nastolatków – dwaj chłopcy i dwie dziewczyny – przyznało się do wywołania pożaru, który w poniedziałek zajął kilka wagonów osobowych na lokalnym dworcu kolejowym.

Chłopcy mają po 16 i 13 lat, a obie dziewczęta po 15.

Oficer dyżurny miejscowej policji, Jørn Bystrup, powiadomił dziennikarzy: “Nastolatkowie opowiedzieli o całym zdarzeniu i przyznali, że wzniecili ogień na dworcu. Ich relacja potwierdza nasze dotychczasowe przypuszczenia.”

Na mocy duńskiego prawa karnego dziewczęta i starszy z chłopców oskarżeni zostali o podpalenie pociągów. Organy prokuratorskie uznały, że młodzież nie musi już przebywać w policyjnym areszcie. W toku dalszego postępowania rozpoczęte zostanie szczegółowe dochodzenie kryminalne, a młodzi postawieni zostaną przed sądem.

Bystrup przekazał mediom, że nastoletni podpalacze zostali schwytani po tym, jak sprawą zainteresowali się zgromadzeni na dworcu ludzie. Policjantom szybko udało się namierzyć młodocianych przestępców.

Lokalna gazeta “Jydske Vestkysten” informuje, że poszukiwania ułatwiło nagranie wideo, na którym wyraźnie widać czwórkę dzieci i tlący się nieopodal ogień.

Gdy w poniedziałek po południu ulatniający się z dworca ogień zajął najbliższą okolicę, mieszkańcy usłyszeli, że powinni zostać w domu. W dymie mogły znajdować się niebezpieczne dla organizmu substancje chemiczne.

Później oświadczenie wydała w tej sprawie straż pożarna miasta Fredericia: okazało się, że w oparach nie został wykryty azbest.

Strona główna Wiadomości Dania Dania: czworo nastolatków przyznało się do wywołania pożaru na dworcu kolejowym.

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Według nowego szwedzkiego badania każdy zarażony na COVID-19 wytwarza przeciwciała

Wszystkie osoby zakażone koronawirusem, które wzięły udział w nowym szwedzkim badaniu, wytworzyły przeciwciała. Jednak w przypadku pacjentów z łagodnymi objawami wymagane były szczegółowe...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.