fbpx

Czy warto podróżować promem z Danii do Norwegii?

Norweska telewizja TV2 sprawdziła postanowiła sprawdzić czystość na 3 popularnych promach pływających pomiędzy Danią a Norwegią, rezultaty są niezbyt przyjemne.

Dziennikarze sprawdzili 3 promy pływające z Oslo – Stena Saga, DFDS Crown Seaways oraz Color Fantasy. 

Co znajdziemy po zajęciu swojego pokoju – w skrócie mówiąc pozostałości po poprzednich pasażerach. Ekipa z TV2 znalazła w pokojach ślady spermy, plamy z krwi, włosy, wydzielinę z nosa oraz okruchy jedzenia.

W przypadku promów Stena Saga oraz Crown Seaways ślady spermy znaleziono na ścianach obok łóżek.

„To nie powinno tak wyglądać,” powiedział dyrektor ds. kontaktów z mediami Stena Line Jesper Waltersson.

Stena Saga wydaje się być najbardziej zaniedbanym promem, ekipa telewizyjna znalazła w pokojach liczne plamy oraz pleśń na materacach co może wywołać obrzydzenie u pasażerów. Operator promu zapewnił, że bardzo poważnie traktuje doniesienia telewizji i że i tak planował już wymianę materacy jeszcze przed telewizyjnym śledztwem.

Na promie Crown Seaways ekipa TV2 znalazła coś co określiła jako ‘żelowate gluty’ co po badaniach okazało się być dużą ilością wytartego kataru.

W 10 sprawdzonych pokojach na trzech promach, użyto tzw. testu ATP do określenia ilości mikroorganizmów w pokojach. U wszystkich przewoźników ta ilość nie pozwalała na określenie tych pokojów jako czyste. Na pokładzie Stena Saga poziom ten było 200 razy wyższy od rekomendowanego.     

Po doniesieniach TV2 zarówno Stenna Saga jak i Crown Seaways obiecały zrewidować swoje procedury zachowania czystości i zatrudnić fachowców po zwiększenia poziomu czystości.

Color Fantasy miał najlepszy wynik testu, jednak jego operator Color Line obiecał, że zakupi urządzenia do testowania czystości.

Raport norweskiej telewizji można zobaczyć tutaj (w języku norweskim).

Strona główna Wiadomości Dania Czy warto podróżować promem z Danii do Norwegii?

Warto przeczytać

Szwecja wprowadza zasadę jednego metra dla restauracji, barów i kawiarni

Szwecja ogłosiła w czwartek aktualizację swoich przepisów dotyczących koronawirusa w restauracjach i kawiarniach, przy czym największą zmianą jest to, że obecnie wymagana jest jednometrowa...

Epidemia koronawirusa szkodzi szwedzkiej turystyce. Poniesiono potężne straty finansowe.

Liczba potwierdzonych infekcji koronawirusowych wynosi aktualnie w Szwecji 68 451, a liczba zgonów, wywołanych przez COVID-19, wzrosła do ponad 5333. Epidemia mocno...

Szwecja: powołano komisję, która wyciągnie wnioski z błędów w sprawie koronawirusa

Z powodu ostrej krytyki, jaka spłynęła na szwedzki rząd i służbę zdrowia w związku z nieskuteczną metodą zwalczania epidemii koronawirusa, powołany został...