fbpx

Czy warto podróżować promem z Danii do Norwegii?

Norweska telewizja TV2 sprawdziła postanowiła sprawdzić czystość na 3 popularnych promach pływających pomiędzy Danią a Norwegią, rezultaty są niezbyt przyjemne.

Dziennikarze sprawdzili 3 promy pływające z Oslo – Stena Saga, DFDS Crown Seaways oraz Color Fantasy. 

Co znajdziemy po zajęciu swojego pokoju – w skrócie mówiąc pozostałości po poprzednich pasażerach. Ekipa z TV2 znalazła w pokojach ślady spermy, plamy z krwi, włosy, wydzielinę z nosa oraz okruchy jedzenia.

W przypadku promów Stena Saga oraz Crown Seaways ślady spermy znaleziono na ścianach obok łóżek.

„To nie powinno tak wyglądać,” powiedział dyrektor ds. kontaktów z mediami Stena Line Jesper Waltersson.

Stena Saga wydaje się być najbardziej zaniedbanym promem, ekipa telewizyjna znalazła w pokojach liczne plamy oraz pleśń na materacach co może wywołać obrzydzenie u pasażerów. Operator promu zapewnił, że bardzo poważnie traktuje doniesienia telewizji i że i tak planował już wymianę materacy jeszcze przed telewizyjnym śledztwem.

Na promie Crown Seaways ekipa TV2 znalazła coś co określiła jako ‘żelowate gluty’ co po badaniach okazało się być dużą ilością wytartego kataru.

W 10 sprawdzonych pokojach na trzech promach, użyto tzw. testu ATP do określenia ilości mikroorganizmów w pokojach. U wszystkich przewoźników ta ilość nie pozwalała na określenie tych pokojów jako czyste. Na pokładzie Stena Saga poziom ten było 200 razy wyższy od rekomendowanego.     

Po doniesieniach TV2 zarówno Stenna Saga jak i Crown Seaways obiecały zrewidować swoje procedury zachowania czystości i zatrudnić fachowców po zwiększenia poziomu czystości.

Color Fantasy miał najlepszy wynik testu, jednak jego operator Color Line obiecał, że zakupi urządzenia do testowania czystości.

Raport norweskiej telewizji można zobaczyć tutaj (w języku norweskim).

Strona główna Wiadomości Dania Czy warto podróżować promem z Danii do Norwegii?

Warto przeczytać

Szwecja: poluzowane zostaną restrykcje covidowe wobec seniorów

Szwecja wprowadza obostrzenia regionalne z powodu pandemii koronawirusa – na pierwszy ogień poszła Uppsala. 170 tys. mieszkańców regionu poproszono, by pracowali zdalnie...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...

Udaremniona próba ucieczki. Zabójca nie zdołał zbiec z więzienia

Peter Madsen, wynalazca i konstruktor, skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo, usiłował uciec z więzienia. Został jednak złapany i ponownie trafi za...