fbpx

Czy warto kupić używany laptop?

Kwestia zakupu dowolnego produktu na rynku wtórnym jest kwestią bardziej indywidualną, ponieważ każdy przypadek jest wyjątkowy.

Jednak w bardzo wielu przypadkach kupowanie używanych urządzeń choćby w sklepie internetowym vedion.pl może być prostym i skutecznym sposobem na oszczędzenie pieniędzy.

Zdefiniuj swoje oczekiwania

Przede wszystkim zdefiniuj swoje wymagania, jakie powinien spełnić używany laptop. Zidentyfikuj konkretne zadania, które laptop powinien wykonać. Zdefiniuj parametry, jego cechy. Ustaw budżet na swój przyszły zakup. Oszacuj koszt nowego laptopa, który spełnia Twoje wymagania.

Zasadniczo ważne jest nie tylko zdefiniowanie i sformułowanie wymagań, ale także ich jasne przestrzeganie. Często można znaleźć reklamy, w których sprzedawca nie publikuje prawdziwych zdjęć towarów, ograniczając się do opisu słownego, dodając zdjęcia z Internetu. Co jest bardzo dziwne, ponieważ zrobienie zdjęcia telefonem zajmuje dosłownie kilka minut. Uważaj, takie reklamy w najlepszym wypadku zmarnują Twój czas.

Nie ma zdjęcia prawdziwego produktu – możesz szybko przejść dalej, ponieważ rynek laptopów jest dziś nasycony. Na rynku brakuje pieniędzy, ale nie laptopów. Dlatego musisz uważnie wybierać, co kupujesz. Nie obawiaj się jednak i nie zniechęcaj, na rynku większość sprzedawców jest uczciwych, a u wielu znajdziesz prawdziwe okazje za niewielkie pieniądze.

Zalety nowego laptopa

Najczęściej nie musisz żywić żadnych obaw co do wydajności swojego laptopa. W ciągu ostatnich pięciu lat, które minęły w rozwoju tej technologii, laptopy nie uległy znaczącym zmianom pod względem wydajności. Dlatego kupując laptopa cztery lata temu, otrzymasz urządzenie, które nie będzie znacznie gorsze pod względem wydajności niż nowoczesne analogi.

W takim przypadku znacznie zaoszczędzisz. Średnio używany laptop kosztuje 2 razy taniej niż jego nowy odpowiednik. 

Używane laptopy świetnie sprawdzają się w codziennych zadaniach. Niektóre modele mają nawet lepszą wydajność niż nowoczesne laptopy. W końcu głównym celem rozwoju nowej technologii jest efektywność energetyczna, w ramach której producenci zmniejszają jej wydajność. Od 2010 roku stosowane są podświetlane ekrany LED, więc nie ma problemów z jasnością. W laptopach 2012-2013 jakość obrazu jest taka sama jak w nowoczesnych modelach.

Strona główna Rozmaitości Czy warto kupić używany laptop?

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...

„Zielony” podatek za plastikowe torebki uznany za porażkę

UE wprowadziła pewien czas temu podatek od torebek foliowych. Miał on na celu ograniczenie rocznego zużycia tychże właśnie jednorazowych reklamówek.