fbpx

Czternastolatek przyznał się do morserstwa

 

Czternastoletni norweski chłopiec przyznał, że zamordował dziewczynkę w tym samym wieku, która została znaleziona martwa w rzece, dwa tygodnie temu.

Początkowo policja sądziła, że Alma Gabriela Knutsen utonęła w wyniku wypadku, gdy jej ciał zostało znalezione, dwa tygodnie temu, w rzece Søgneelva, niedaleko miasta Kristiansand w Norwegii.

Ciało zostało odkryte przez płynących rzeką kajakarzy.

W czasie śledztwa policja znajdowała jednak coraz więcej dowodów na to, że nie był to zwykły wypadek.

Rodzina dziewczyny od początku podejrzewała, że do jej śmierci musiał ktoś się przyczynić.

“Mieli oni złe przeczucia na temat tego, co się z nią stało,” powiedział norweskiej gazecie Dagbladet Terje Pedersen, funkcjonariusz lokalnej policji.

Wczoraj, czternastoletni chłopiec przyznał policji, że zamordowała tę dziewczynę i że wcześniej byli oni “młodymi osobami, które się znały”.

“W oparciu o uzyskane w przesłuchaniu chłopca wiadomości, uważamy że było to morderstwo,” powiedział norweskiemu nadawcy NRK, Terje Kaddeberg Skaar, policyjny prokurator z Adger.

Obie młode osoby pochodziły z małego miasta Søgne, liczącego 11,000 mieszkańców.

“Oboje byli w tym samym wieku, a krąg młodych osób w tym mieście nie był duży,” powiedział Dagbladet Pedersen.

Facebook

Strona główna Wiadomości Norwegia Czternastolatek przyznał się do morserstwa

Warto przeczytać

Szwecja ogłasza nowe zasady dotyczące koronawirusa

Limit osób uczestniczących w zgromadzeniach publicznych w Szwecji pozostanie jak na razie na tym samym poziomie – będzie wynosił 50. Na jednej...

Podróże zagraniczne ze Szwecji: gdzie są możliwe, a gdzie lepiej ich unikać?

W czasach pandemii koronawirusa podróże za granicę są nie tylko niewskazane, ale czasem też niemożliwe. Przed każdym wyjazdem powinniśmy zapoznać się z...

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...