fbpx

Coraz więcej Szwedek jest uzależnionych od hazardu.

Szwedzki Urząd Zdrowia Publicznego udostępnił na swojej stronie nowe badania, które wykazały, że coraz więcej miejscowych kobiet cierpi z powodu uzależnienia od hazardu. Na przestrzeni minionych trzech lat słupki procentowe stale rosły w tym obszarze.

Powodem takiego stanu rzeczy może być coraz większa ilość gier hazardowych, dostępnych w internecie. Co więcej, zapobiega się uzależnieniu wśród mężczyzn – to oni są przede wszystkim objęci pomocą specjalistów. Uzależnienie wśród kobiet bywa bagatelizowane.

Urząd Zdrowia Publicznego szacuje, że w ruletkę, pokera czy zakłady bukmacherskie gra ponad 45 tys. ludzi. Często są to osoby, które nie potrafią zerwać ze swoim nałogiem.

W 2018 roku Urząd przeprowadził ankietę, w której wzięli udział Szwedzi obu płci. Z grona wszystkich respondentek aż 64% dowiedziało się, że ma poważne problemy z hazardem.

Jeszcze trzy lata temu tylko 18% kobiet deklarowało, że jest uzależnionych od hazardu, a przed dziesięcioma laty ten procent był wręcz marginalny.

Ulla Romild – pracownica Urzędu i ekspertka ds. hazardu – powiedziała:

“Statystyki uległy zmianie między innymi dlatego, że gry hazardowe są łatwo dostępne w sieci. Inny powód jest taki, że terapie dla uzależnionych najczęściej ogniskują się wokół mężczyzn, którzy przez długi okres byli grupą zwiększonego ryzyka, jeśli chodzi o ten niezdrowy nawyk.”

Statystyki nie pozwalają ocenić, czy przedstawiony problem dotyczy całej Szwecji, czy raczej większych miast. “Pamiętajmy, że nasze pomiary są szacunkowe”, podkreśla Romild.

Strona główna Wiadomości Szwecja Coraz więcej Szwedek jest uzależnionych od hazardu.

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...