fbpx

Co grozi za nazistowskie salutowanie w Szwecji

Sąd w Umeå w północnej Szwecji skazał 28-letniego mężczyznę za rasizm

Mężczyzna pił alkohol w lokalnym pubie zanim wdał się w kłótnie z dwoma młodymi mężczyznami na Vasaplan, głównym palcu w Umeå.

Kilkanaście osób było świadkami jak wykrzykiwał on rasistowskie komentarze na temat spotkanej pary i używał nazistowskiego salutu, powszechnego wśród zwolenników Adolfa Hitlera w czasie II wojny światowej.

Policjanci wezwani na miejsce także byli świadkami tego gestu i zatrzymali mężczyznę.

We wtorek mężczyzna, którego personaliów media nie podały, został skazany na grzywnę w wysokości 20,400 koron (~9,500 zł).

Przypadek ten zdarzył się zaledwie miesiąc po tym jak w światowych mediach głośno było o zorganizowanym w Umeå antyfaszystowskim spotkaniu na które nie zaproszono nikogo ze społeczności żydowskiej.

Miasto Umeå, była Europejska Stolica Kultury, ma 80,000 mieszkańców i do tej pory miało opinię bardzo tolerancyjnego. W ostatnich wyborach na anty-imigracyjną Partię Szwedzkich Demokratów głosowało tutaj zaledwie 5,6 % mieszkańców, a w całym kraju było to średnio 13 %.

Strona główna Wiadomości Szwecja Co grozi za nazistowskie salutowanie w Szwecji

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...

„Zielony” podatek za plastikowe torebki uznany za porażkę

UE wprowadziła pewien czas temu podatek od torebek foliowych. Miał on na celu ograniczenie rocznego zużycia tychże właśnie jednorazowych reklamówek.