BMW należące kiedyś do ABBY sprzedane na aukcji za dużą sumę

Mamma mia! BMW używane kiedyś przez szwedzką ikonę muzyki zespół ABBA zostało sprzedane na aukcji w Paryżu.

BMW 633, które należało kiedyś do ABBY zostało sprzedane za 341,000 koron (~131 tys. zł) na aukcji Sotheby.

Cena końcowa znacznie przewyższyła tą od której rozpoczęła się aukcja w Sotheby. Licytacje zaczęto od 210 tysięcy koron za zakończono na 300,000.

BMW było używane przez zespół w czasie europejskiej trasy koncertowej w latach 70. Głównie użytkowali je Björn Ulvaeus oraz Benny Andersson.

Samochód została zamówiony w kolorze Srebrny Polarny (060) z czarną skórą i manualną skrzynią biegów o czterech przełożeniach.

Nadwozie oraz wnętrze pojazdu jest świetnie zachowane, wyposażone jest ono także w oryginalne, rzadkie felgi aluminiowe TRX.

W komplecie zwycięzca aukcji otrzyma także kopie oryginalnych dokumentów podpisanych przez Ulvaeusa oraz Anderssona.

To już drugi w tym roku szwedzki akcent na aukcjach samochodów należących do gwiazd muzyki o którym piszą światowe gazety. W zeszłym miesiącu na aukcji zostało sprzedane za 216,000 dolarów(~732 tys. zł) Volvo 262C należące kiedyś do Davida Bowiego.  

Strona główna Wiadomości Szwecja BMW należące kiedyś do ABBY sprzedane na aukcji za dużą sumę

Warto przeczytać

Chcesz kupić opuszczony szwedzki dom?

Na terenach wiejskich w Szwecji znajdują się niezamieszkałe domy, które stoją puste z powodu wyludnienia, gdy mieszkańcy przenoszą się do miast. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwedzki rząd mówi, że szczepionka nie spowoduje ustąpienia pandemii

Rząd Szwecji spodziewa się, że pandemia będzie trwać do 2021 roku, nawet jeśli dostępne będą szczepionki, informuje Dagens Nyheter. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle...

Nowe dane o śmiertelnych strzelaninach w Szwecji

Łącznie 43 osoby zginęły w strzelaninach w 2020 roku to o jedną osobę więcej niż rok wcześniej, ale jak dotąd wciąż mniej niż w...