Wydawałoby się, że męska skóra twarzy jest zdecydowanie mniej wymagająca w codziennej pielęgnacji niż delikatna i wrażliwa cera u kobiet. Okazuje się jednak, że zarówno panie, jak i panowie powinni jej na co dzień poświęcać tak samo dużo czasu. Choć skóra twarzy u panów jest bardziej odporna na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych, to poważnie może jej zaszkodzić codzienne golenie, które powoduje podrażnienia i zaczerwienienia na ich twarzach. Dlatego tak ważne jest, aby na męskiej półce z kosmetykami znalazł się odpowiedni preparat po goleniu, który złagodzi wszystkie te objawy. Balsam, krem czy może woda kolońska? Podpowiadamy, co najlepiej sprawdzi się przy pielęgnacji męskiej skóry po goleniu!

Kremy i balsamy po goleniu dla mężczyzn

Zadaniem kremu lub balsamu po goleniu dla mężczyzn jest odpowiednie nawilżenie skóry, redukcja powstałych na jej powierzchni podrażnień, a także ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Krem lub balsam powinien mieć możliwie jak najlżejszą  konsystencję, która nie wywoła problemu nadmiernego przetłuszczania i błyszczenia się skóry. Musi on dobrze i szybko wchłaniać się w powierzchnię skóry, by zapewnić mężczyźnie należyty komfort po “bolesnym” użyciu maszynki do golenia.

Kosmetyki po goleniu dla mężczyzn – balsam bez alkoholu!

Wybierając odpowiednie dla siebie kosmetyki do pielęgnacji twarzy po goleniu, bardzo dużo uwagi musimy poświęcić na analizę składu wybranego produktu. Zdecydowanie powinny znaleźć się w nim łagodzące i nawilżające składniki, które zapewnią skórze odpowiednią pielęgnację, jednak najważniejsze jest to, by jego skład był pozbawiony alkoholu oraz innych drażniących substancji – mogą one spowodować nasilenie się podrażnień i zaczerwienień na twarzy, a dodatkowo wywołać problem nadmiernego przesuszania się i szorstkości skóry.

Balsam czy woda po goleniu?

W związku ze szkodliwym wpływem alkoholu na skórę twarzy, woda kolońska, która zwiera go bardzo dużo, nie będzie najlepszym preparatem do pielęgnacji po goleniu. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się w tym przypadku łagodzący balsam lub krem po goleniu na podrażnienia, w którym alkohol zostanie zastąpiony odżywczymi substancjami. Odpowiednio dobrany skład balsamu lub kremu sprawi, że skóra po goleniu będzie gładka, miękka w dotyku, bardziej odporna i mniej wrażliwa na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Balsam po goleniu L’Oreal Men Expert

Musimy uświadomić sobie przede wszystkim to, że męska skóra ciężko znosi codzienny zabieg usuwania zarostu maszynką do golenia. Dlatego musimy zapewnić jej odpowiednie warunki do regeneracji i odbudowy właśnie przy pomocy wybranego preparatu pielęgnacyjnego. Na szczególną uwagę zasługuje balsam po goleniu L’Oreal Men Expert Hydra Sensitive, który przynosi skórze swoisty “efekt opatrunku” po goleniu. Został on wzbogacony w 4 wzmacniające minerały: wapń, miedź, mangan i magnez, które dodatkowo chronią skórę przed czynnikami zewnętrznymi. W jego składzie nie znajdziemy szkodliwego alkoholu, w związku z czym możemy mieć pewność, że zapewnimy skórze