fbpx

Altanka bez gryzoni

Wiele osób posiada własną altankę na ogrodzie lub działce. Niestety jest ona narażona na wizytę nieproszonych gości. Gryzonie są sporym problemem, szczególnie jeśli nie chcemy postępować z nimi zbyt brutalnie. Zazwyczaj pojawiają się one pod naszą nieobecność, jednak szybko zobaczymy pierwsze ślady ich obecności. Zwykle podgryzają one konstrukcję altany, a także pozostawiają odchody.

Humanitarna walka z gryzoniami.
Mogłoby się wydawać, że szkodniki wyeksmitujemy z altany tylko w niehumanitarny sposób. Zwykle wykorzystujemy do tego pułapki mechaniczne, czy też trutki. Oczywistym jest, że kończy się to śmiercią gryzonia. Wiele osób pragnie tego uniknąć, ponieważ altana jest miejscem, gdzie często spożywa się posiłki. Martwe myszy, czy też szczury nie wzbudzają pozytywnych skojarzeń.

W wielu przypadkach eliminacja gryzoni jest niczym walka z wiatrakami. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że w altanie ciągle pojawiają się nowe osobniki. Mają one niemal nieograniczony dostęp, ponieważ większość tego typu obiektów nie jest zamykanych. Czy walka bez chemii lub prądu może okazać się skuteczniejsza? W tym przypadku tak! Wbrew pozorom nie trzeba posiadać ogromnej ilości środków finansowych.

Jak działają odstraszacze ultradźwiękowe?
Osoby, które chcą szybko i skutecznie wyeliminować gryzonie z altany powinny wziąć pod uwagę odstraszacze ultradźwiękowe. Bazują one na nowoczesnych technologiach. Są niedrogie, co również stanowi dużą zaletę. Odstraszacz należy umieścić w altanie. Podczas zakupu należy zwrócić szczególną uwagę na jej zasięg. Ważne jest to, aby był on spory (najlepiej około 100 m2). Dzięki temu szkodniki nie tylko nie będą przesiadywać w altance, ale również jej okolicy. Tu znajduje się odstraszacz gryzonisieciowy https://tatarek.com.pl/pozostale-produkty/ultradzwiekowe-odstraszacze-zwierzat/odh1-dzwiekowy-zsi-ultradzwiekowy – zasilany prądem z sieci lub tu odstraszacz gryzoni na baterie https://tatarek.com.pl/pozostale-produkty/ultradzwiekowe-odstraszacze-zwierzat/odh1-dzwiekowy-bat-ultradzwiekowy.

Zasada działania odstraszacza ultradźwiękowego jest bardzo prosta. To niewielkie urządzenie, które generuje fale dźwiękowe nieakceptowane przez gryzonie. Oczywiście nie wpływają one w żaden sposób na człowieka, czy też inne zwierzęta. Nie musimy więc obawiać się, że obecność odstraszacza wywoła dyskomfort.

Czy odstraszacz gryzoni jest skuteczny?
Liczne testy i opinie użytkowników potwierdzają, że odstraszacze ultradźwiękowe wykazują wysoką skuteczność. Najważniejsze jest to, aby postawić na urządzenie sprawdzonej marki. Czasami lepiej jest zapłacić kilkanaście złotych więcej, a mieć pewność, że zastosowana metoda przyniesie oczekiwane efekty.

Efektywność opisywanych odstraszaczy jest wynikiem zmiennej częstotliwości. Dzięki czemu szkodniki nie mogą się do niej przyzwyczaić, a tym samym poszukują innego schronienia.

Odstraszacz głośny czy cichy?
Odstraszacze głośne są słyszalne dla człowieka. Najlepiej stosować je na obszarach niezamieszkałych. Warto go zakupić w przypadku, gdy altana znajduje się na działce położonej nad jeziorem, czy też poza miastem. Musimy upewnić się, że urządzenie nie będzie nikomu przeszkadzać.

Odstraszacze ciche nie generują żadnego dźwięku, a więc bez obaw można umieścić je w altanie pod domem. Dzięki niemu ryzyko pojawienia się gryzoni na chronionym obszarze zmniejszy się do absolutnego minimum.

Strona główna Rozmaitości Altanka bez gryzoni

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

„The Times of India”: Szwedzi inteligentnie praktykują dystans społeczny, a lockdown jest zbędny

Serwis „The Times of India” postanowił pochwalić szwedzką strategię walki z koronawirusem. W artykule, opublikowanym na stronie, powołano się na m.in. na...

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji

Niemcy zniosły zakaz podróżowania do Szwecji, ponieważ liczba przypadków COVID-19 w tym kraju spadła w lipcu po gwałtownym wzroście w czerwcu.