fbpx

Agresywny śluz utrudnia zajście w ciążę

Nadmiar kawy i papierosów prowadzi do produkcji agresywnego śluzu w organizmach kobiet. Działa on antykoncepcyjnie i przyczynia się do czasowej niepłodności. Eksperci twierdzą, że styl życia jest głównym powodem problemów z zajściem w ciążę.

95% z nas jest płodnych. Jednak obciążenia cywilizacyjne, takie jak: stres, nadmiar pracy, złe odżywianie czy brak wypoczynku oraz ruchu, sprawiają, że organizm w czasie starań o powiększenie rodziny często zamyka się na wysiłek, jakim jest ciąża. Przyczyną problemu może być również zbyt długo stosowana antykoncepcja hormonalna. Należy pamiętać, że po zrezygnowaniu z niej potrzeba czasu na regenerację i powrót do naturalnego stanu fizycznego.

Specjaliści zwracają szczególną uwagę na zjawisko występowania agresywnego śluzu u kobiet. „Unieruchamia on plemniki bądź je niszczy. Przyczyną jest zakwaszenie organizmu spowodowane najczęściej dostarczaniem do niego dużych ilości nikotyny i kofeiny oraz niezdrowym odżywianiem” – wyjaśnia w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Piotr Rowicki z firmy Havac. Starania o dziecko wymagają przygotowania się obojga partnerów. Pół roku to wystarczający czas na zmianę szkodliwych przyzwyczajeń i polepszenie kondycji.

Pamiętajmy, że jeżeli internetowe porady się nie sprawdzają, nie musi to oznaczać najgorszego, czyli bezpłodności. „Na rynku jest wiele produktów medycznych, które pomagają oczyścić organizm, dostarczają wartościowych składników i poprawiają naszą płodność” – zauważa rozmówca.

Strona główna Rozmaitości Agresywny śluz utrudnia zajście w ciążę

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.

Fox News o sytuacji epidemicznej w Szwecji i odporności stadnej

Kilka dni temu w amerykańskiej stacji informacyjnej Fox News powrócił temat koronawirusa w Szwecji. W programie „White...