Polityka prywatności
Home WiadomościSzwecjaImigracja w Szwecji 85 procent podejrzanych o śmiertelne postrzelenia w Szwecji wywodzi się z obcych krajów

85 procent podejrzanych o śmiertelne postrzelenia w Szwecji wywodzi się z obcych krajów

Prawie dziewięciu na dziesięciu podejrzanych o udział w strzelaninach ze skutkiem śmiertelnym w Szwecji urodziło się za granicą lub pochodzi ze środowisk imigranckich, ujawniają statystyki, ponieważ Szwecja w dalszym ciągu boryka się z rekordową liczbą śmiertelnych strzelanin.

W 2021 roku w Szwecji odnotowano kolejną rekordowo wysoką liczbę śmiertelnych strzelanin, ponieważ przemoc z użyciem broni palnej jest w dalszym ciągu napędzana głównie przez działalność gangów przestępczych w całym kraju.

Według statystyk uzyskanych przez francuską gazetę La Croix, średni wiek podejrzanych o śmiertelne postrzelenia w Szwecji wynosi 23 lata i twierdzi, że 85 procent podejrzanych jest urodzonych za granicą lub pochodzi ze środowisk imigracyjnych.

Szwedzka policja twierdzi, że w samym Sztokholmie jest aż 2500 członków gangów i że rozpad wcześniejszych gangów złożonych z imigrantów z Bałkanów, którzy przybyli do Szwecji w latach 90-tych, doprowadził do powstania mniejszych i bardziej brutalnych gangów.

Gangi często działają w tak zwanych „strefach zagrożonych”, znanych również jako „no-go”, przy czym szwedzkie władze odnotowują, że w około sześćdziesięciu dzielnicach gangi mają wpływ na lokalną społeczność.

Statystyki przytoczone przez francuską gazetę powtarzają zeszłoroczne oświadczenie komisarza policji w Göteborgu Erika Norda, który skomentował związek między masową migracją a śmiertelną przemocą z użyciem broni.

„Nie jest już dziś tajemnicą, że duża część problemu przestępczości gangowej i sieciowej ze strzelaninami i wybuchami ma związek z migracją do Szwecji w ostatnich dziesięcioleciach. Kiedy, tak jak ja, masz możliwość śledzenia spraw na poziomie indywidualnym, widzisz, że praktycznie każdy, kto strzela lub został zastrzelony w konfliktach gangów pochodzi z Bałkanów, Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej lub Wschodniej.” – napisał Erik Nord w artykule opiniotwórczym dla szwedzkiej gazety Goteborgs Posten.

Przeczytaj również

Skandynawiainfo-logo

Skandynawiainfo.pl

Skandynawiainfo – All Right Reserved.