Dla wielu z nas Szwecja to przede wszystkim piękne budowle oraz muzea, w których prezentowane są cenne dzieła sztuki. Warto jednak pamiętać, że w tym kraju nie brak i atrakcji o przyrodniczym charakterze.

Jedną z najważniejszych ciekawostek tego typu może się pochwalić Göteborg – wielkie i dynamicznie rozwijające się miasto, na terenie którego wspaniałe atrakcje czekają i na miłośników przyrody, i na tych, którzy preferują wypoczynek na łonie natury.

Gdzie warto się wybrać w Göteborg?

Dla miłośników przyrody wspaniałym celem wycieczki po tym mieście będzie tutejszy ogród botaniczny. To jeden z najpiękniejszych ogrodów, jakimi może się pochwalić Szwecja oraz atrakcja, której w czasie wycieczki po zachodniej części kraju z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.Co można tutaj zobaczyć?

Z pewnością warto zwrócić uwagę na ogromną powierzchnię, jaką ów ogród zajmuje. Pamiętajmy, że jest to nie tylko jeden z najstarszych, ale i największych ogrodów botanicznych na terenie Szwecji. Założony w 1919 roku, zajmuje 175 ha.W czasie wycieczki po ogrodzie można podziwiać wiele wspaniałych drzew i krzewów, czekają tu również ciekawe palmiarnie i szklarnie. Dolina Rododendronów, Ogród Górski oraz Polana Japońska – oto kolejne atrakcje, dzięki którym ten ogród botaniczny staje się miejscem wyjątkowym.