-Reklama-

W Rinkeby, przedmieściach Sztokholmu, w strzelaninie w restauracji zginął mężczyzna.

Policja została wezwana, gdy w poniedziałek o 18:30 świadkowie usłyszeli strzały w pobliżu stacji metra. Mężczyzna z ranami postrzałowymi został natychmiast odwieziony do szpitala, gdzie zmarł on w nocy.

Teren wokół restauracji, w której doszło do strzelaniny zostało odgrodzony przez policję a technicy prowadzą tam badania.

Nikt nie został jeszcze zatrzymany w związku ze strzelaniną. Rozpoczęto śledztwo w sprawie morderstwa i przesłuchano osoby znajdujące się w czasie zdarzenia w pobliżu.

Lokalne władze otworzyły centrum kryzysowe na głównym placu w Rinkeby, w celu udzielenia wsparcia osobom zaniepokojonym strzelaniną.

Rinkeby jest jednym z miejsc wymienionych na policyjnej liście obszarów najbardziej zagrożonych przestępczością, gdzie występują problemy socjoekonomiczne a policja czasami musi dostosowywać swoje metody do tego trudnego obszaru.

W listopadzie wywiadu udzielił policjant z Rinkeby Amir Zujovic, który powiedział, że policja potrzebuje znacznie większych środków, aby móc skutecznie działać na takich przedmieściach.

„Potrzebujemy wielkiej ilości dodatkowych środków. W Rinkeby jest bardzo dużo przestępczości, na przykład do walki ze zorganizowanymi grupami potrzebujemy znacznie większej liczby funkcjonariuszy niż ci, którzy dzisiaj patrolują te ulice.”

-Reklama-