W zeszły czwartek służby oznajmiły, że dokonano aresztowania trzech neonazistów podejrzewanych o podłożenie bomby domowej roboty w zeszłym miesiącu w centrum dla uchodźców, w ataku tym poważnie została ranna jedna osoba.

Trzech podejrzanych „jest lub było w przeszłości członkami Nordyckiego Ruchu Oporu”, grupy neo-nazistowskiej, powiedział Mats Ljungqvist z biura anty-terrorystycznego prokuratury.

W sprawie wybuchu, który wydarzył się w ośrodku w południowozachodniej części Göteborga 5 stycznia cały czas trwa śledztwo. W wyniku wybuchu poważnie ranny został w nogi pracownik biura imigracyjnego.

Jeden z podejrzewanych o podłożenie bomby trafił do aresztu już wcześnie. Pozostali dwaj zostali aresztowani w środę i czwartek.

Szwedzka służba wywiadu Säpo w oświadczeniu napisała, że atak jest powiązany z dwoma innymi podobnymi zdarzeniami z Göteborga i że miał podłoże polityczne.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 11 listopada, kiedy wybuchła bomba podłożona przed Syndikaliskt Forum Kafe miejscem, gdzie zbierają się osoby o poglądach skrajnie lewicowych. Nikt nie został ranny w tym ataku.

Kolejna bomba została podłożona 25 stycznia w miejscu, gdzie tymczasowo przebywają imigranci. Jednak nie doszło tutaj do wybuchu.

Wszystkie trzy ładunki zostały podłożone w ‘miejscach publicznych,’ a są także inne podobieństwa wskazujące na powiązanie ze sobą tych zdarzeń, powiedział Ljungqvist.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.