-Reklama-

Japońska marka odzieżowa Uniglo w tym roku otworzy swój pierwszy sklep w Sztokholmie.

Do Szwecji, ojczyzny takich odzieżowych gigantów i designerów jak H&M, Acne, Filippa K oraz wielu innych, zawita teraz kolejny gracz na rynku popularnych marek odzieżowych pochodząca z Japonii sieć Uniqlo.

„Jesteśmy wyjątkowo dumni z tego, że w 2018 roku otworzymy sklep w Szwecji. Jest to również rok 150 rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Szwecją,” napisał w oświadczeniu Tadashu Yanai, prezes zarządzający Uniqlo.

Napisał on, że wejście Uniqlo na szwedzki rynek, które jest także pierwszą inwestycją sieci w krajach nordyckich, jest ‘kontynuacją planów rozwoju sieci w całej Europie.’

„Szwedzi to jedno z najbardziej innowacyjnych społeczeństw na świecie oraz kraj doceniający nowe technologie i projekty, będący liderem nowoczesnego sposobu życia,” dodał Yanai.

Pierwszy sklep zostanie otwarty w Kungsträdgården w centrum Sztokholmu, w budynku nazywanym ‘Sverigehuset’ (‘Dom szwedzki’) zaprojektowanym przez architekta Svena Gottfrieda Markeliusa w 1969 roku.

Sklep będzie zajmował powierzchnię 1,580 metrów kwadratowych na 4 kondygnacjach budynku. Otwarcie zapowiadane jest na jesień 2018 roku. Szwecja będzie 20 rynkiem dla Uniqlo i 7 krajem w Europie z obecnością tej marki.