Najświeższe statystyki z agencji turystycznych wskazują najczęściej wybierane przez Szwedów miejsca wypoczynku. Okazuje się, że Szwedzi są rzeczywiście przywiązani do swoich przyzwyczajeń.

Według Ticket, które przebadało zamówienia składane przed 27 listopada na przyszłoroczne wakacje, ilość zarezerwowanych wyjazdów wzrosła o 12% w porównaniu z zeszłym rokiem.

Wydaje się jednak, że konflikty i ataki terrorystyczne spowodowały spadek zainteresowania Szwedów wycieczkami w mniej uczęszczane miejsca. Zamiast tego ludzie wybierają miasta i kurorty, które już znają lub takie które odwiedzili ich znajomi.

„To promuje takie kraje jak Hiszpania, Grecja, Chorwacja podczas gdy Turcja ma się w 2017 roku gorzej,” napisała rzecznik Ticket Karin Starkman w swoim oświadczeniu.

Chorwacja jest jedynym w zestawieniu krajem, który zanotował wyraźny wzrost popularności, z 15 miejsca w zeszłym roku na 9 w tym. Liczba rezerwacji wycieczek do tego kraju wzrosła o 47 procent.

Pozostałe kraje z pierwszej dziesiątki są na podobnych miejscach co w poprzednich latach, na czele znajduje się Hiszpania przed Tajlandią i Stanami Zjednoczonymi.  W nawiasie pozycje z 2016 roku.

Najbardziej popularne kraje w 2017 roku

 1. Hiszpania (1)
  2. Tajlandia (2)
  3. USA (3)
  4. Grecja (4)
  5. Wielka Brytania (6)
  6. Włochy (5)
  7. Niemcy (7)
  8. Francja (8)
  9. Chorwacja (15)
  10. Portugalia (10)

Najbardziej popularne miejsca w 2017 roku

 1. Gran Canaria (1)
  2. Bangkok (2)
  3. Phuket (3)
  4. Majorka (4)
  5. Teneryfa (5)
  6. Londyn (10)
  7. Nowy Jork (8)
  8. Malaga (9)
  9. Krabi (6)
  10. Miami (7)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.