Szwedzka agencja rządowa zajmująca się ściąganiem długów z powodzeniem sprzedała Bitcoiny na aukcji powyżej ich wartości rynkowej.

Aukcja została ogłoszona tydzień temu przez Kronofogden, Szwedzki Urząd Komorniczy, który zamierzał sprzedać 0.6 BTC, warte około 23,000 koron (~10 tys. zł). Urząd nie podał źródła pochodzenia bitcoinów, ale prawdopodobnie pochodzą one z zajęcia komorniczego długów jednej z firm. Urząd reklamował aukcję hasłem ‘Teraz może kupić bitcoiny w Kronofogden.’

„Majątek to nie tylko samochód na podjeździe i pieniądze w banku,” powiedział pracownik Kronofogden Johannes Paulson. „Żyjemy w cyfrowym świecie i dzisiaj szukamy także majątku w komputerach i na dyskach twardych, a także w telefonach i serwisach internetowych.”

Według wydawcy Digital Di aukcja była udana i bitcoiny oraz bitcoin cash w piątek znalazły swojego nabywcę. Pomimo, że według piątkowych kursów łącznie były warte około 29,000 koron (~12,8 tys. zł) to nieznany nabywca zapłacił za nie 43,000 koron (~19 tys. zł), czyli znacznie powyżej ich wartości rynkowej.

Digital Di podaje, że jednym z licytujących był podcast Borspodden, który nie potwierdził jednak wygrania aukcji.

Szwedzka agencja rządowa dołączyła tym samym do grupy urzędów z całego świata, takich jak Departament Sprawiedliwości USA, urzędy komornicze Korei Południowej i Australii, które sprzedają bitcoiny na publicznych aukcjach.

Rząd USA sprzedał w 2015 roku 144,336 bitcoinów skonfiskowanych z darkwebowej strony Silk Road za 48.2 miliona dolarów. Łączna wartość sprzedanych na aukcjach bitcoinów przekracza już 800 milionów dolarów.   

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.