Mamy kiepskie wiadomości dla miłośników kawy i donutów. Szwedzki oddział Dunkin’ Donuts – sieci barów i kawiarni, która zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych – złożył wniosek o ogłoszenie upadłości.

Po raz pierwszy poinformował o tym dziennik „Aftonbladet„. Wniosek o bankructwo złożono 18 lipca w Sądzie Rejonowym w mieście Linköping. W rezultacie wszelkie lokale spółki zostały zamknięte w trybie natychmiastowym.

„Powód jest prosty: w obecnych warunkach ciężko jest nam czerpać zyski z działalności firmy. Walczyliśmy o nią całym sercem, ale, niestety, z marnym skutkiem. To naprawdę przykre”, powiedział Jimi Metz, dyrektor generalny Dunkin’ Donuts Sverige. Wywiad z Metzem pojawił się na stronie „Aftonbladet” we wtorek.

Zamknięcie Dunkin’ Donuts pozostawi bez zatrudnienia sześćdziesięciu pracowników. Piętnastu z nich pracowało na pełnym etacie.

Pierwszy lokal otwarty został w grudniu 2014 roku w regionie sztokholmskim. Otwarcie Dunkin’ Donuts w Täby Centrum przykuło sporą uwagę mediów. Od tego czasu uruchomiono siedem kolejnych barów – pięć z nich znajdowało się w stolicy Szwecji. Jak poinformowano na stronie Dunkin’ Donuts Sverige, w ciągu następnych trzech lat do użytku miało zostać oddanych 30-40 nowych lokali.


10% Rabatu na wszystkie produkty śniadaniowe. Kod rabatowy BREAKFAST27

Marka Dunkin’ Donuts funkcjonuje począwszy od lat pięćdziesiątych. Obecnie donaty i kawa sprzedawane są w barach na terenie 33 krajów świata. Dunkin’ Donuts to jedna z najczęściej odwiedzanych kawiarni w Europie.