Czy szwedzcy nastolatkowie w obawie przed odgłosami z toalety wolą unikać jej odwiedzania w szkole?

Tak uważa pewna radna z małego miasteczka Tingsryd w Szwecji.

W swojej propozycji radna sugeruje zamontowanie w toaletach szkół publicznych głośników puszczających muzykę, gdyż według niej część uczniów obawia się korzystać z toalet.

„Uważam, że dotyczy to nie tylko numeru 2, ale wiele osób obawia się także numeru 1,” powiedziała radna Cecilia Cato.    

„Pracowałam w edukacji przez wiele lat i wiem od uczniów, że jest to problem, w szkołach podstawowych i średnich.”

„Sam też tego doświadczyłam, kiedy byłam młoda, wiele innych osób także potwierdza, że jest to problem. Niestety nie jest to sprawa o której mówi się otwarcie…”

Ekipa SVT rozmawiała z nastolatkami w Tingsryd, którzy przyznają, że nie korzystają ze szkolnych toalet.

„To bardzo żenujące, kiedy na zewnątrz słychać odgłosy tego co robimy,” powiedziała jedna z uczennic dodając, że lepiej byłoby to zagłuszać muzyką niż odgłosami spuszczanej wody.

Cato proponuje zrobić toalety podobne do tych w nowo zbudowanej szkole muzycznej, gdzie muzyka jest puszczana we wszystkich łazienkach. Jej propozycja będzie poddana pod głosowanie w radzie miejskiej.

„Oczywiście, że we wszystkich toaletach z jakich korzystamy nie będzie muzyki, ale uważam, że to ma związek z wiekiem dojrzewania i większość ludzie później sobie z tym radzi.”

„Szkoła średnia to okres dużej wrażliwości młodzieży, kiedy stajemy się starsi możemy już załatwiać swoje potrzeby w toalecie nie zagłuszając tego muzyką.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.