Anty-imigrancka partia Szwedzkich Demokratów jest według nowych sondaży najbardziej popularnym ugrupowaniem politycznym w tym kraju.

Badanie YouGov pokazuje, że prawie jedna czwarta osób (23.9%) zagłosowałoby na tą partię, gdyby teraz odbyły się wybory. Oznacza to prawie dwukrotny wzrost poparcia od czasu wyborów w 2014 roku.
Partia Szwedzkich Demokratów wyprzedziła Socjal-Demokratów, która tworzy większą część koalicji rządowej z premierem Stefanem Löfvenem, oraz partię Umiarkowanych. Poparcie dla tych partii spadło odpowiednio o 9 i 8 punktów procentowych od 2014 roku.

Jak donosi The Independent sondaże YouGov plasują Szwedzkich Demokratów przed innymi partiami w większości badań już od pół roku. Agencja The Reuters opublikowała jednak inne badania z 23 marca pokazujące, że partia ta ma tylko 19.2% poparcia, co oznaczałoby, że jest na drugim miejscu.

Mathhew Goodwin z think-tanku Chatham House napisał na twiterze: „Wątpię, żeby takie wyniki utrzymały się do wyborów, jednak jest to jakimś wskaźnikiem obecnych nastrojów.”

Na stronie partii możemy przeczytać, że „łączny wpływ masowej imigracji z dalekich krajów jest mocno negatywny, zarówno ekonomicznie jak i socjalnie.”

Według tej strony „multikulturalizm prowadzi do rozwarstwienia i segregacji w miejscach styku kultur” a partia ta chce „znacznego ograniczenia” imigracji rodzin oraz łączenia rodzin, „aby walczyć ze zmuszaniem do małżeństw, handlem ludźmi oraz kosztami wynikającymi” z tego, że rodziny nie są w stanie same się utrzymać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.