Szwedzcy więźniowie żądają: chcemy robić świąteczne pocztówki

406

Szwedzcy więźniowie poskarżyli się Kanclerzowi Sprawiedliwości, gdyż nie są zadowoleni z zajęć rekreacyjnych jakie są im oferowane, brakuje im ćwiczeń ze sztuki i rękodzieła.

Radio P4 donosi, że niezadowoleni osadzeni z ciężkiego więzienia w Salberga niedaleko Västerås mają obecnie dostęp do zajęć sportowych, jogi, gier oraz książek.

Poskarżyli się oni jednak Kanclerzowi Sprawiedliwości uważając, że mają za mało zajęć rozwijających i domagają się większej ich ilości, łącznie z wykonywaniem świątecznych kartek, co według nich znacznie polepszyło atmosferę w zeszłym roku.

Więźniowe są rozżaleni, gdyż władze więzienia obiecały lekcje gry na gitarze, zajęcia malarskie oraz wyrabianie ozdób z koralików, ale jeszcze nie doszło do realizacji tych programów.

Władze więzienia wyjaśniają, że opóźnienia w realizacji obietnic są wynikiem remontu oraz zapewniają, że po jego skończeniu będzie więcej miejsca na zajęcia dodatkowe.

Tworzenie kart świątecznych jest jednym z zajęć, które mają zostać przywrócone, wraz z wieloma innymi kursami i szkoleniami.

„Nauka gry na gitarze według moich informacji jest już realizowana. Realizacja takich programów to bardzo ważna sprawa,” powiedział radiu P4 Daniel Hultman zastępca dyrektora więzienia.

Komentarz

Bądź pierwszym który skomentuje

avatar
wpDiscuz