Wstecz
Następny

Sztokholm

Obfitość wzgórz i wysp w Sztokholmie oznacza, że jest tam wiele szczególnie dobrych lokalizacji do oglądania pokazów odbywających się w centrum miasta. W Södermalm, klifowe wzgórza Slussen są dobrym miejscem. Jeśli skierujecie się na zachód wzdłuż Hornsgatan wzgórza za Söder Mälarstrand – a szczególnie Skinnarviksberget – oferują świetny widok na Kungsholmen i ratusz miejski.

Albo dlaczego nie udać się na drugą stronę wody do Norr Mälarstrand i oglądać fajerwerki nad Södermalm? Najlepszy widok na obie strony może wam zapewnić most Västerbron, ale tam prawdopodobnie trzeba będzie się udać wcześniej w celu znalezienia dobrej miejscówki.

We wschodniej części miasta, Strandvägen w Östermalm także jest niezłym miejscem na oglądanie fajerwerków, a obecność pobliskich barów zapewni możliwość wcześniejszego spotkania się i rozgrzania.

Jeśli wolicie mniej miejskie rozrywki to 31 grudnia otwarty będzie Skansen, jednak wstęp tam będzie kosztował 120 koron (~51 zł) (a od godziny 20:00 – 160 koron (~68 zł), więc przyjdźcie wcześniej).     

Zmotoryzowanym radzimy zaparkować auto poza wyznaczony teren wolny od ruch.

Wstecz
Następny